PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Oświetlenie

Artystyczne ozdoby wykonane w technice metaloplastyki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Metaloplastyka uznawana jest za gatunek sztuki użytkowej. Może przyjąć formę artystyczną, ale także bawić, zamieniając się w wesołe figurki, sprawiające radość i dorosłym i dzieciom. Wybór zależy od tego, dla kogo przeznaczony jest ogród i kto jest jego gospodarzem. Szeroką ofertę w zakresie ozdób wykonanych w technice metaloplastyki prezentuje Aurora Garden.

Dekoracje do ogrodu - Żyrafa Grześ i Deszczowa Żabka

Jeśli w ogrodzie czas spędzają dzieci, takie dekoracje z pewnością wywołają uśmiech na ich twarzach. Są doskonale wykonane, a przy tym szalenie wesołe, niemal skore do zabawy. Mogą stanąć na ścieżce lub w trawie. Wykonane są z metalu ręcznie malowanego w żywe kolory, przez co każda z figurek jest niepowtarzalna.

Poza Żyrafą Grzesiem i Deszczową Żabką, do wyboru otrzymujemy m.in. Muchomorkowy Domek, Blaszanego Kota, Kaczuszkę Elegantkę, Krówkę Melę, Strusia Eddiego czy Mrówkę. Bajkowy świat dziecięcych wyobrażeń uzupełnić mogą także metalowe kwiaty (narcyzy, róże, tulipany), do złudzenia przypominające te naturalne, jednak w przeciwieństwie do nich, „kwitnące” przez cały rok.

Wszystkie elementy wykonane w technice metaloplastyki są odporne na warunki atmosferyczne, a ich doskonałe wykonanie gwarantuje, że będą cieszyć oczy przez lata.

Deszczowa Żabka
Deszczowa Żabka
Żyrafa Grześ
Żyrafa Grześ

Rdza w ogrodzie może być ozdobą

Zupełnie inny charakter mają ozdoby z kolekcji nazwanej „rdzą malowane”. To artystyczne minidzieła, wykonane z solidnej porcji stali węglowej poddanej naturalnemu procesowi korozji. Bez większej przesady nazwać je można ogrodową biżuterią. Są niepowtarzalne, a do tego stosunkowo duże – w zależności od wzoru, mogą osiągać nawet 140 cm.

Bogactwo wzorów może przyprawić o zawrót głowy. Naszą uwagę przykuły zwłaszcza gałązka chabru, dudek z charakterystycznym pióropuszem, słonecznik, koliber i jeżówka. Wybór jest tu jednak bardzo subiektywny – warto zajrzeć na stronę i samemu ocenić i docenić piękno każdego ze wzorów.

Koliber
Koliber
Jeżówka
Jeżówka

Motyle z witrażami - oryginalne dekoracje ogrodu

Krótko żyją motyle… ale nie te wykonane w technice metaloplastyki. Od dłuższego czasu ozdoby w kształcie motyli chętnie zamieszkują nasze ogrody. Są ulotne i barwne. Kojarzą się z latem i beztroską. Czerwony i niebieski zachwycają subtelnymi wzorami kwietnymi umieszczonymi na swoich skrzydłach.

Motyle wykonane są z malowanej proszkowo stali ze szklanymi skrzydłami w formie witraży. Idealnie sprawdzą się jako dekoracje obrzeży kwietników lub elementy kompozycji doniczkowych.

Oprócz motyli, w ofercie Aurora Garden znaleźć można także przepiękną różową i niebieską ważkę. Ważka jest też wzorem dostępnym w kolekcji „rdzą malowane”.

Motyl czerwony
Motyl czerwony
Motyl niebieski
Motyl niebieski

Lustro ogrodowe i zegar – symbole upływającego czasu

Każdy ogród żyje zgodnie z porami roku i w żadnym innym miejscu nie można w tak dosłowny sposób obserwować upływu czasu. Być może dlatego właśnie wśród metaloplastycznych ozdób zielonego raju znalazł się także zegar. Ten wyjątkowo urokliwy, zewnętrzny zegar ogrodowy pozwoli kontrolować czas bez konieczności ciągłego zerkania na telefon.

Zegar ma stabilny grot ziemny i łatwą do odczytu, dwustronną tarczę w trzech wersjach kolorystycznych – różowej, żółtej i zielonej.

Zegar ogrodowy
Zegar ogrodowy

Interesującą ozdobą są także lustra ogrodowe wykonane ze szkła i metalu. Odbijają piękno ogrodu, a przy tym optycznie powiększają jego przestrzeń. Lustra wyglądem przypominają rustykalne okna z zaokrąglonymi szczytami i kutymi, zamykanymi skrzydłami - ich otwarcie dodatkowo powiększa ozdobę.

Lustro ogrodowe
Lustro ogrodowe

Same w sobie mają zresztą dość imponujące wymiary: wysokość 103 cm i szerokość 61 cm. Dostępne są także mniejsze lustra arabskie o wymiarach 60 cm x 45 cm.

Można je postawić na ziemi, oprzeć o płot lub o altanę. Można je również bez problemu powiesić w dowolnym miejscu.
Lustro może być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jest niczym obraz, namalowany pociągnięciem pędzla samej matki natury.

Źródło i zdjęcia: Aurora Technika Świetlna