PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Wielkowymiarowe drzwi przesuwne - postaw na kontakt z naturą

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. Obserwacja jej przynosi ukojenie i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Nieograniczony kontakt z zielenią zapewniają wielkowymiarowe drzwi podnoszono-przesuwne - dzięki nim możemy cieszyć się krajobrazem z wnętrza własnego domu.

Światło, przestrzeń i doskonała perspektywa to dominujące elementy projektowania domów jednorodzinnych. Imponujący efekt połączenia wnętrz z naturą pozwalają uzyskać tylko wielkoformatowe przeszklenia przesuwne, które potrafią zająć całą szerokość ściany, a nawet naroże budynku.

Systemy Schüco z PVC-U i aluminium dostarczają wiele możliwości indywidualnego planowania nowoczesnych przeszkleń. Wielkoformatowe przeszklenia nasycają wnętrza pięknymi widokami, a po ich otwarciu znikają wszelkie bariery między tym, co wewnątrz, a tym, co poza domem.

Drzwi przesuwne muszą być dopasowane nie tylko do architektury budynku i wymogów funkcjonalnych, lecz także do otoczenia i sposobu użytkowania przestrzeni na zewnątrz. Nowoczesne rozwiązania drzwi tarasowych Schüco z PVC-U i aluminium pozwalają przesunąć granice domu na taras lub ogród i cieszyć się bezpośrednią bliskością natury.

W zależności od indywidualnej koncepcji architektonicznej i oczekiwanego efektu optycznego, można wybrać rozwiązanie o estetycznie wąskich ramach lub niemal pozbawione widocznej konstrukcji.

Obsługa wszystkich przeszkleń Schüco jest komfortowa, mają duże szerokości otwarcia i można wybierać spośród różnych konfiguracji ich wyglądu.

Schüco LivIngSlide
Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide

Nieograniczony pejzaż 

Przy wyborze drzwi przesuwnych warto najpierw wziąć pod uwagę, jaki widok będziemy oglądać przez wielkoformatowe szyby. Czy ma to być starannie utrzymana roślinność ogrodowa, ogrodzenie posesji pokryte kaskadami bluszczu, a może odległy horyzont zwieńczony pasmem górskim?

Jeśli działka sąsiaduje z innymi posesjami, a z salonu będzie widoczny tylko najbliższy plan ogrodu, warto zdecydować się na klasyczne drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide. Stolarka o dużych wymiarach - nawet do 6,5 x 2,8 m - z czterema skrzydłami stałymi i przesuwnymi doskonale doświetli pomieszczenia, jednocześnie stworzy przytulny klimat kameralnej rozmowy z naturą.

Bardzo modnym rozwiązaniem są w ciemnym odcieniu drewna lub szarości. Profile sprawiają wtedy wrażenie smuklejszych, a drzwi oglądane od wewnątrz pełnią funkcję obrazu ogrodu ujętego w elegancką oprawę. Jeśli działka położona jest w sąsiedztwie lasu, i chcemy przesycić salon jego widokiem, można zastosować bardziej transparentną wersję panoramiczną, w której widoczną szerokość profili skrzydeł zredukowano do zaledwie 72 mm.

Istnieje również możliwość kreowania ciekawego efektu stopniowania widoku poprzez zastosowanie zestawienia skrzydła ruchomego z tradycyjnymi ramami oraz panoramicznego przeszklenia stałego, które może podkreślać widok wybranej części ogrodu.

Natomiast jeżeli działka jest zlokalizowana na otwartej przestrzeni i zapewnia nieograniczony widok na pasma górskie czy jezioro, warto to maksymalnie wykorzystać i zamontować transparentne drzwi aluminiowe w systemie Schüco ASE 80.HI.

Drzwi o bardzo dużych wymiarach skrzydeł, o szerokości lub wysokości do 3,5 m i subtelnych ramach, zapewnią poczucie maksymalnej wolności i wypełnią pomieszczenia malowniczymi obrazami.

Wrażenie to spotęguje wersja DesignLine o wyglądzie szklanej ściany. Jedynym widocznym elementem konstrukcji jest wąska strefa styku skrzydeł o szerokości 40 mm. Pomieszczenia można również otworzyć znacznie szerzej, jeśli zastosujemy naroże otwierane pod kątem 90°.

Zarówno drzwi LivIngSlide, jak i ASE 80.HI, zapewniają komfortowe przechodzenie bez żadnych barier, dzięki progowi zero milimetrów zlicowanemu z poziomem posadzki.

Komfortowa obsługa drzwi

Drzwi przesuwne prowadzą tam, gdzie chcemy się znaleźć w wolnych chwilach przeznaczonych na relaks, czyli na świeże powietrze, łono natury czy na kameralny obiad z bliskimi. Dlatego zastosowane w nich mechanizmy powinny w jak największym stopniu zapewniać komfort obsługi i odpowiadać indywidualnym wymaganiom oraz przyzwyczajeniom.

Drzwi przesuwne
Aluminiowe drzwi tarasowe Schüco ASE 80.HI z progiem zero milimetrów

Drzwi podnoszono-przesuwne LivIngSlide zostały wyposażone w starannie przemyślany mechanizm, który nie wymaga użycia siły nawet w przypadku dużych skrzydeł o ciężarze do 400 kg. Po obróceniu klamki, skrzydło delikatnie unosi się i można je bez wysiłku przesunąć w lewo lub prawo.

W zależności od liczby skrzydeł i organizacji wnętrza, skrzydła mogą poruszać się po dwóch torach i można je otwierać od środka, z z lewej strony lub z prawej. Jeszcze więcej możliwości oferują drzwi ASE 80.HI dostępne w wersji podnoszono-przesuwnej lub przesuwnej.

Dostępnych jest aż kilkanaście wariantów otwierania skrzydeł, które mogą być przesuwane nawet po trzech torach i osiągać szerokość nawet powyżej 18 metrów! Zarówno drzwi LivIngSlide, jak i ASE 80.HI, są dostępne w opcji z ukrytymi mechatronicznymi napędami, które umożliwiają automatyczną obsługę dużych przeszkleń za pomocą panelu lub przycisku.

Aluminiowa stolarka przesuwna może być obsługiwana także za pomocą smartfona lub nawet polecenia głosowego Alexa. Inwestorzy poszukujący rozwiązań dla inteligentnego domu z pewnością docenią fakt, że automatyczne drzwi aluminiowe Schüco można zintegrować z aplikacją Building Skin Control oraz z systemem inteligentnego budynku.

Wszystkie drzwi przesuwne Schüco zostały tak zaprojektowane, by dostarczały najwyższe bezpieczeństwo, komfortową obsługę i ochronę przed włamaniem do klasy RC2. 

Źródło i zdjęcia: Schüco International Polska