Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

Solidny montaż telewizora na ścianie - kotwa chemiczna SOUDAFIX P300-SF

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-04-29

Płaski telewizor na ścianie to proste rozwiązanie, które wprowadza do pomieszczenia nutę nowoczesności i pozwala zaoszczędzić w nim trochę cennego miejsca. Dzięki zastosowaniu kotwy chemicznej do zamocowania uchwytu do telewizora zyskamy pewność, że odbiornik będzie stabilnie zainstalowany.

Duży telewizor zawieszony na ścianie zdecydowanie podnosi komfort oglądania ulubionych programów oraz transmisji wielkich imprez sportowych, takich jak kolarski Tour de France, w którym co roku wielkich wrażeń dostarcza nam sponsorowana przez firmę Soudal drużyna Lotto Soudal. Decydując się na montaż ekranu na ścianie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

W pierwszym rzędzie powinniśmy się upewnić, czy ściana, na której zamierzamy zawiesić odbiornik, jest wystarczająco wytrzymałą konstrukcją. Następny krok stanowi dobór odpowiedniego uchwytu, który utrzyma telewizor o danym ciężarze. W dalszej kolejności należy precyzyjnie określić wysokość, na jakiej chcemy powiesić odbiornik.

Bardzo istotny jest również wybór odpowiedniej metody instalacji uchwytu. Solidny montaż telewizora na ścianie zagwarantuje nam kotwa chemiczna SOUDAFIX P300-SF firmy Soudal, przeznaczona do mocowania kołków, prętów, gniazd i stelaży poddawanych ekstremalnym obciążeniom mechanicznym we wszelkiego typu podłożach budowlanych, w tym w betonie, cegle czy pustakach. Doskonale sprawdza się również w przypadku słabych podłoży, z którymi często mamy do czynienia w starym budownictwie.

Kotwa chemiczna SOUDAFIX P300-SF charakteryzuje się łatwą i mało inwazyjną aplikacją - wprowadzamy ją do wywierconego i dokładnie oczyszczonego otworu przy pomocy wzmocnionego wyciskacza do standardowych kartuszy, po czym wciskamy pręt kotwiący w otwór, lekko go przekręcając. Po pełnym utwardzeniu kotwy możemy przymocować uchwyt do ściany, a następnie przykręcić telewizor do uchwytu.

Kotwa chemiczna SOUDAFIX P300-SF mistrzowsko zda egzamin podczas montażu ciężkich przedmiotów nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także na zewnątrz budynku. Może być stosowana w szerokim zakresie temperatur (do -5°C) i zapewnia szczelne mocowanie o wysokiej odporności chemicznej.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum