Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Podtynkowe baterie łazienkowe Algeo. Minimalistyczny design i oszczędność wody

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-09-14

Pamiętajmy, że gdy wybieramy urządzenia podtynkowe, czyli zabudowane w ścianie, musimy zainwestować w produkty pewne, niezawodne, wysokiej jakości. Zestawy podtynkowe składają się z dwóch części. Jedna jest niewidoczna, ponieważ mechanizm baterii umieszcza się w ścianie. Druga część, natynkowa, składa się zwykle z maskownicy, wylewki oraz uchwytu do regulacji temperatury i mocy strumienia. W przypadku baterii wannowej jest jeszcze rączka prysznicowa.

Algeo Square - w aranżacji z wielkoformatowym oknem

W aranżacji z wielkoformatowym oknem wykorzystano podtynkową baterię Algeo Square. To chromowany model wyposażony w regulator ceramiczny. Posiada wygodny uchwyt, natrysk punktowy i niewielki ceramiczny przełącznik wanna/natrysk. Wylewka, długa na 190 mm, zakończona jest perlatorem, który zwiększa optycznie strumień poprzez napowietrzanie i w efekcie zużywamy wody mniej.

Podtynkowa bateria wannowa Alego Square
Podtynkowa bateria wannowa Alego Square

Minimalistyczny design, łączący motyw prostokąta z delikatnie opływową linią sprawia, że chromowana bateria doskonale pasuje do luksusowo urządzonego salonu kąpielowego z owalną wanną o wąskim rancie. Kąpiel z widokiem na las bez wątpienia pozwoli się wspaniale zrelaksować i nabrać energii na kolejny dzień.

Baterie podtynkowe Algeo w strefie kąpielowej

Do stylizacji strefy kąpielowej, która zwraca uwagę wanną w kolorze soczystej pomarańczy na srebrnych nogach, dopasowano podtynkową baterię Algeo - posiada wszystkie zalety wersji Algeo Square, ale nieco różni się od niej formą. Choć równie prosta, odznacza się przede wszystkim miękką linią uchwytu i cylindryczną rączką prysznicową. Bateria ta pokryta jest elegancką, chromowaną powłoką.

Ten typ armatury idealnie komponuje się z motywami industrialnymi: lampami w interesujących, drucianych oprawach w formie prostych figur geometrycznych, grafitowymi umywalkami, posadzką naśladującą beton. Komplet z baterią wannową tworzą modele umywalkowe z tej samej linii, z regulatorem ceramicznym, a także wylewką na 180 mm wyposażoną w perlator.

Armatura podtynkowa świetnie sprawdza się w strefie prysznica

Armatura podtynkowa świetnie sprawdza się w strefie prysznica, szczególnie w modnie urządzonej łazience bez brodzika i kabiny, z wąskim odpływem liniowym w podłodze. Przykładem aranżacja z efektowną, ciemną mozaiką na ścianie. Umieszczona na takim tle podtynkowa bateria natryskowa Algeo o niezwykle stonowanym designie delikatnie połyskuje chromem.

Nie zajmuje wiele miejsca. Jej część naścienna składa się jedynie z estetycznej, owalnej maskownicy z wygodnym uchwytem i dwufunkcyjnym przełącznikiem. Przyjemną, relaksującą kąpiel zapewni dobrany do baterii zestaw natryskowy Sera z rączką o pięciu funkcjach: deszcz, masaż, strumień mieszany, strumień lekki, mgła.

Specjalną rolę ma do spełnienia zestaw natryskowy Rotondo 8 z mosiężną głowicą talerzową o średnicy 202 mm - pozwala na odprężenie pod prysznicem „w strugach deszczu”.

źródło i zdjęcia: FERRO

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum