Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Schüco ZIP Design Screen - osłona przeciwsłoneczna nie tylko na silny wiatr

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-09-09

Klimat się zmienia, a tendencja do zwiększania powierzchni przeszklonych w budynkach sprawiają, że stosowanie osłon przeciwsłonecznych staje się koniecznością. Nowy system tekstylnych osłon Schüco ZIP Design Screen może być wykorzystywany nie tylko przy bardzo silnym wietrze prawie we wszystkich obszarach budownictwa, ale również pozwala na dopasowanie stopnia przezierności osłony do indywidualnych wymagań.

Podstawą zagwarantowania komfortowego mikroklimatu w budynku jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, stosując skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, zwłaszcza jeżeli elewacja jest mocno przeszklona. Rodzaj przesłon w głównej mierze zależy od przeznaczenia budynku i warunków, w jakich będą użytkowane.

Osłony ZIP Design Screen oferują skuteczną ochronę przeciwsłoneczną przy zachowaniu widoku na zewnątrz
Osłony ZIP Design Screen oferują skuteczną ochronę przeciwsłoneczną przy zachowaniu widoku na zewnątrz

W ostatnich latach mamy nie tylko więcej dni słonecznych z odczuwalnym ociepleniem klimatu, ale też gwałtowne zjawiska pogodowe, którym towarzyszy silny wiatr. W bogatym asortymencie systemów przeciwsłonecznych Schüco prezentowane są teraz zewnętrzne osłony tekstylne Schüco ZIP Design Screen, odporne na napory wiatru o prędkości 25 m/s przy powierzchni przesłony dochodzącej nawet do 12 m2. Rozwiązanie zintegrowane z fasadą elementową Schüco umożliwia dostosowanie warunków zacienienia i transparentności przesłony do indywidualnych wymagań.

Przesłona ZIP Design Screen - odporność i jakość!

Przesłona ZIP Design Screen jest wykonywana z tkanin odpornych na warunki atmosferyczne i oddziaływanie ognia. Poszczególne materiały różnią się od siebie przeziernością, w zakresie od 0 do 14%, dlatego w zależności od potrzeby możemy wybrać rozwiązanie, które w pozycji zamkniętej całkowicie zacieni pomieszczenie lub zapewni optymalną ochronę przeciwsłoneczną, jednocześnie nie tracąc widoku na otoczenie zewnętrzne. Od zewnątrz osłona zwraca uwagę harmonijnym, gładki wyglądem wysokiej jakości tkaniny, nadającej elewacji prestiżowy wygląd.

Poziom transparentności osłony może wynosić nawet do 14%, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się widokiem na otoczenie
Poziom transparentności osłony może wynosić nawet do 14%, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się widokiem na otoczenie

Szeroki wybór faktur oraz kolorów materiałów pozwala na idealne dopasowanie osłony do architektury budynku. Pomimo swojego lekkiego wyglądu przesłona jest odporna na uszkodzenia przez bardzo silny wiatr. System wyposażony jest w boczne, zintegrowane z profilem smukłe prowadnice, które nadają tkaninie gładki wygląd oraz zapobiegają wysunięciu się materiału nawet podczas ekstremalnej wichury o sile 9-10 w skali Beauforta! Imponujące jest to, że w takich warunkach pogodowych osłona zachowuje pełną funkcjonalność. Kolejną zaletą systemu jest wykrywanie przeszkód przy podnoszeniu i opuszczaniu osłony.

Prostota montażu przesłony ZIP Design Screen

Osłony przeciwsłoneczne ZIP Design Screen mogą być harmonijnie zintegrowane z nową fasadą elementową Schüco AF UDC 80, a także oknami aluminiowymi serii Schüco AWS. Rozwiązanie jest dostarczane w formie gotowej do montażu kasety ze zrolowanym materiałem. Przesłona jest bardzo lekka, co ułatwia i przyspiesza jej montaż. Kolejną zaletą jest bardzo duża łatwość serwisu. Znajdująca się na spodzie klapa rewizyjna umożliwia łatwy dostęp do osłony bez potrzeby demontażu kasety.

System ZIP Design Screen może być stosowany w przy sile wiatru dochodzącej do 9-10 stopni w stopni Beauforta
System ZIP Design Screen może być stosowany w przy sile wiatru dochodzącej do 9-10 stopni w stopni Beauforta
Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum