Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura instalacyjna

Kurki kulowe F-Comfort. Komfort dla instalatora i użytkownika

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-12

Kurki kulowe należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji. Są one najczęściej schowane w szafkach instalacyjnych. W rzeczywistości należą jednak do najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych. Od ich jakości, walorów higienicznych i użytkowych w dużej mierze zależy trwałość instalacji i jakość dostarczanej wody, a także komfort użytkowania i montażu.

Komfort zakupów, komfort instalowania, komfort użytkowania

Odpowiadając na coraz wyższe wymagania rynku i klientów firma Ferro S.A. wprowadza na rynek nowy standard wodnych kurków kulowych - serię F-Comfort.

Na tle kurków kulowych dostępnych na rynku w tej klasie parametrów pracy i zamierzonego zastosowania, seria F-Comfort wyróżnia się ponadprzeciętnymi walorami higienicznymi - korpus wykonany jest z mosiądzu CW671-4MS, w oparciu o wytyczne projektu 4MS, podającego najnowsze europejskie wymagania higieniczne dla materiałów używanych do produkcji elementów sanitarnych mogących mieć kontakt z wodą pitną.

Ponadto seria ta może się wylegitymować międzynarodowymi atestami higienicznymi na tworzywa sztuczne użyte do uszczelnień. Wszystkie modele spełniają również wymagania norm polskich i europejskich.

Unikalne rozwiązania użytkowe w kurkach F-Comfort

Oprócz walorów higienicznych i najwyższej jakości wykonania, kurki kulowe z serii F-Comfort posiadają unikalne rozwiązania użytkowe, w tym:

  • Dodatkowe dwie gumki, w kolorze czerwonym i niebieskim, zakładane na rączkę zaworu i służące identyfikacji, czy zawór zamontowany jest na rurze z wodą ciepłą, czy zimną. Rozwiązanie to jest intuicyjne i ułatwia prace instalacyjne oraz serwisowe, a także bieżącą obsługę.
  • Etykiety, na których podane są wszystkie zasadnicze cechy i parametry kurków, jak: temperatura i ciśnienie pracy oraz zamierzone zastosowanie (instalacje wodne), średnica nominalna przyłącza, rodzaj użytego materiału na korpus zaworu (mosiądz CW617N zgodny z 4MS), kod kreskowy umożliwiający sprzedaż detaliczną, kod produktu, nazwa serii, okres gwarancyjny, dane teleadresowe producenta Oznakowanie i informacje zawarte na etykiecie zaworów F-Comfort to komfort zakupów, instalacji i użytkowania

Oznakowanie i informacje zawarte na etykiecie zaworów F-Comfort to komfort zakupów, instalacji i użytkowania

Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno zakup, montaż, jak i późniejsza eksploatacja zaworu przebiega intuicyjnie i bezproblemowo, gwarantując komfort, oszczędność czasu i pieniędzy.

Bezbłędny zakup z kodem kreskowym

Kod kreskowy na zawieszce pozwala na szybką identyfikację produktu. Nie jest konieczne szukanie informacji na pudełku bądź na półce. Wystarczy z wybranym produktem udać się do kasy, gdzie sprzedaż jest szybko rejestrowana - skanowany jest kod kreskowy. Możliwy jest zakup zarówno jednej sztuki, jak i zestawu zaworów.

Poprawny montaż dzięki parametrom podanym na zawieszce

Parametry techniczne podane na zawieszce dają wyczerpującą informację o średnicy nominalnej zaworu, jego parametrach pracy i przeznaczeniu. Biorąc zawór do ręki, wiemy gdzie i z jakim czynnikiem można go użyć. Nie trzeba szukać informacji w deklaracjach.

Zastosowanie, okres gwarancji, seria produktu

Informacje na zawieszce podają, jakie jest przeznaczenie zaworu, jaki jest jego okres gwarancyjny oraz z jakiej serii pochodzi, dlatego też nie musimy ich szukać na pudełkach, w instrukcjach obsługi czy na stronach internetowych. Wszystkie te zalety i walory użytkowe sprawiły, że seria kurków kulowych F-Comfort zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Poznań Instalacje 2020.

W rodzinie F-Comfort dostępne są najpopularniejsze typy kurków kulowych, w najczęściej stosowanych średnicach nominalnych - łącznie ponad 40 modeli, w tym - oprócz kurków nakrętno-nakrętnych i nakrętno-wkrętnych z dźwignią i z motylkiem - kurki czerpalne, spustowe i kurki do rur z tworzyw sztucznych/wielowarstwowe.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum