PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura instalacyjna

Kurki kulowe F-Comfort. Komfort dla instalatora i użytkownika

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-12

Kurki kulowe należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji. Są one najczęściej schowane w szafkach instalacyjnych. W rzeczywistości należą jednak do najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych. Od ich jakości, walorów higienicznych i użytkowych w dużej mierze zależy trwałość instalacji i jakość dostarczanej wody, a także komfort użytkowania i montażu.

Komfort zakupów, komfort instalowania, komfort użytkowania

Odpowiadając na coraz wyższe wymagania rynku i klientów firma Ferro S.A. wprowadza na rynek nowy standard wodnych kurków kulowych - serię F-Comfort.

Na tle kurków kulowych dostępnych na rynku w tej klasie parametrów pracy i zamierzonego zastosowania, seria F-Comfort wyróżnia się ponadprzeciętnymi walorami higienicznymi - korpus wykonany jest z mosiądzu CW671-4MS, w oparciu o wytyczne projektu 4MS, podającego najnowsze europejskie wymagania higieniczne dla materiałów używanych do produkcji elementów sanitarnych mogących mieć kontakt z wodą pitną.

Ponadto seria ta może się wylegitymować międzynarodowymi atestami higienicznymi na tworzywa sztuczne użyte do uszczelnień. Wszystkie modele spełniają również wymagania norm polskich i europejskich.

Unikalne rozwiązania użytkowe w kurkach F-Comfort

Oprócz walorów higienicznych i najwyższej jakości wykonania, kurki kulowe z serii F-Comfort posiadają unikalne rozwiązania użytkowe, w tym:

  • Dodatkowe dwie gumki, w kolorze czerwonym i niebieskim, zakładane na rączkę zaworu i służące identyfikacji, czy zawór zamontowany jest na rurze z wodą ciepłą, czy zimną. Rozwiązanie to jest intuicyjne i ułatwia prace instalacyjne oraz serwisowe, a także bieżącą obsługę.
  • Etykiety, na których podane są wszystkie zasadnicze cechy i parametry kurków, jak: temperatura i ciśnienie pracy oraz zamierzone zastosowanie (instalacje wodne), średnica nominalna przyłącza, rodzaj użytego materiału na korpus zaworu (mosiądz CW617N zgodny z 4MS), kod kreskowy umożliwiający sprzedaż detaliczną, kod produktu, nazwa serii, okres gwarancyjny, dane teleadresowe producenta Oznakowanie i informacje zawarte na etykiecie zaworów F-Comfort to komfort zakupów, instalacji i użytkowania

Oznakowanie i informacje zawarte na etykiecie zaworów F-Comfort to komfort zakupów, instalacji i użytkowania

Dzięki takiemu rozwiązaniu zarówno zakup, montaż, jak i późniejsza eksploatacja zaworu przebiega intuicyjnie i bezproblemowo, gwarantując komfort, oszczędność czasu i pieniędzy.

Bezbłędny zakup z kodem kreskowym

Kod kreskowy na zawieszce pozwala na szybką identyfikację produktu. Nie jest konieczne szukanie informacji na pudełku bądź na półce. Wystarczy z wybranym produktem udać się do kasy, gdzie sprzedaż jest szybko rejestrowana - skanowany jest kod kreskowy. Możliwy jest zakup zarówno jednej sztuki, jak i zestawu zaworów.

Poprawny montaż dzięki parametrom podanym na zawieszce

Parametry techniczne podane na zawieszce dają wyczerpującą informację o średnicy nominalnej zaworu, jego parametrach pracy i przeznaczeniu. Biorąc zawór do ręki, wiemy gdzie i z jakim czynnikiem można go użyć. Nie trzeba szukać informacji w deklaracjach.

Zastosowanie, okres gwarancji, seria produktu

Informacje na zawieszce podają, jakie jest przeznaczenie zaworu, jaki jest jego okres gwarancyjny oraz z jakiej serii pochodzi, dlatego też nie musimy ich szukać na pudełkach, w instrukcjach obsługi czy na stronach internetowych. Wszystkie te zalety i walory użytkowe sprawiły, że seria kurków kulowych F-Comfort zdobyła Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Instalacyjnych Poznań Instalacje 2020.

W rodzinie F-Comfort dostępne są najpopularniejsze typy kurków kulowych, w najczęściej stosowanych średnicach nominalnych - łącznie ponad 40 modeli, w tym - oprócz kurków nakrętno-nakrętnych i nakrętno-wkrętnych z dźwignią i z motylkiem - kurki czerpalne, spustowe i kurki do rur z tworzyw sztucznych/wielowarstwowe.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum