Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Dom bezpieczny i inteligentny

Wirtualny pulpit IoT Dashboard dla łatwego monitorowania inteligentnych budynków

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-06-21

Konserwacja zapobiegawcza jest od trzech do dziewięciu razy tańsza niż konserwacja reaktywna, dlatego ABB wprowadza na rynek nowy, przyjazny dla użytkownika wirtualny pulpit IoT, umożliwiający poprawę użyteczności inteligentnego budynku.

Wirtualny pulpit IoT Dashboard od ABB

Łatwy do uruchomienia, prosty w instalacji i intuicyjny w obsłudze, nowy IoT Dashboard od ABB pozwala na lepsze sterowanie, monitorowanie i automatyzację wszystkich funkcji budynku, od regulacji światłem po sterowanie żaluzjami, ogrzewaniem i wentylacją.

Poznaj bliżej automatykę domową od ABB

IoT Dashborad to wirtualny pulpit, który zapewnia instalatorom łatwość użytkowania i dostęp do rozwiązań inteligentnego budynku. Przyjazny użytkownikowi i prosty w użyciu pulpit w technologii IoT oferuje elektrykom - instalatorom możliwość wizualizacji instalacji elektrycznych za pomocą aplikacji MyBuildings.

Jest to sposób na sterowanie inteligentnymi budynkami za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie.

Kilka słów o wirtualnym pulpicie IoT od Kierownika biznesu automatyki budynków i osprzętu elektroinstalacyjnego ABB

ABB tworzy rozwiązania dla miast przyszłości, a inteligentne budynki odgrywają tu kluczową rolę. Nowy, wirtualny pulpit IoT to sposób na kontrolowanie inteligentnych budynków z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie.

Możliwość stosowania IoT Dashboard we wszystkich typach budynków komercyjnych

Wstępnie zaprogramowane ramki ułatwiają konfigurację pulpitu kontrolnego i zapewniają szybkie efekty. Dodanie standardowej współpracy napędów KNX sprawia, że IoT Dashboard ​​idealnie nadaje się do stosowania we wszystkich typach budynków komercyjnych.

Panel umożliwia także instalatorom integrację interfejsów użytkownika witryny z innych urządzeń, takich jak ABB EQmatic, w celu zapewnienia lepszej widoczności stanu budynku, np. zużycia energii.

Dashboard IoT jest częścią oferowanej przez ABB technologii cyfrowej ABB Ability™

Umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do kilku urządzeń z dowolnego miejsca, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje o stanie wszystkich zautomatyzowanych rozwiązań w budynku - począwszy od wentylacji, poprzez oświetlenia, a na bezpieczeństwie kończąc.

Dodanie połączeń LAN na serwerze IoT Dashboard zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego poprzez podział wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji IP. Oznacza to, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa instalacji przez cały okres użytkowania.

Pulpit nawigacyjny IoT powiadamia przed czasem o potencjalnych problemach

Aby zminimalizować awarię lub zakłócenia w działaniu budynku, pulpit nawigacyjny IoT wysyła powiadomienia, ostrzegając użytkownika o wszelkich potencjalnych problemach, zanim się one pojawią.

Wiemy, że konserwacja zapobiegawcza jest od trzech do dziewięciu razy tańsza niż konserwacja reaktywna, dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy umożliwili użytkownikom wczesne wykrywanie problemów. Dodanie funkcji powiadomień pozwala je łatwo rozwiązać już na wczesnym etapie. To kolejny krok, w kierunku upraszczania prac związanych z zarządzaniem inteligentnym budynkiem - podsumował Jarosław Grabowski.

źródło i zdjęcia: ABB

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum