ABB Automatyka, elektroenergetyka, energia odnawialna
new.abb.com
Dane kontaktowe:
22 223 77 77, 22 212 50 00
Placydowska 27 95-070 Aleksandrów Łódzki
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 50522
Porady od ABB
Przed czym chroni różnicówka w domowej instalacji elektrycznej?
Wyłącznik różnicowoprądowy, powszechnie nazywany różnicówką, jest istotnym elementem systemów elektrycznych, zarówno w domach, jak i w instalacjach komercyjnych i przemysłowych.
Dom inteligentny nie jest przyszłością, a teraźniejszością. Reszta to mit
Z roku na rok, szczególnie w Europie Zachodniej, coraz więcej osób korzysta z automatyki domowej, a rozwiązania takie jak ABB-free@home® są dostępne dla każdego i można nimi sterować z poziomu smartfona. W praktyce jednak barierą w wybraniu tej technologii są stereotypy, które wynikają z nieznajomości systemów smart. Dlatego przyglądamy się faktom i obalamy mity.
Jak działa wyłącznik instalacyjny?
Wszyscy wiedzą, czym jest wyłącznik instalacyjny, ale nie każdy wie, do czego służy i jak działa.
Jak oszczędzać energię elektryczną? Inteligentne technologie, które dbają o nasz budżet
Rachunki za energię elektryczną i za ogrzewanie są ogromną częścią domowych wydatków. Nasze przyzwyczajenia nie pomagają: zostawianie włączonych świateł wtedy, gdy wychodzimy z pokoju, zapominanie o wyłączaniu telewizora czy ogrzewanie pomieszczeń, gdy nie jest to konieczne - wszystko to podnosi koszty mieszkania. Zmiana nawyków nie zawsze jest łatwa. Na szczęście z pomocą przychodzą inteligentne technologie.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu smart home?
System ABB-free@home® pozwala na wygodne sterowanie całym domem za pomocą przełączników, smartfonów, tabletów lub komputera. Użytkownik może obsługiwać urządzenia dotykowo lub za pomocą głosu.
Ogrzewanie domu w stylu smart - jak inteligentny dom oszczędza energię?
Zimą koszty ogrzewania pochłaniają znaczną część domowego budżetu. Jak skutecznie je obniżyć? Tradycyjny termostat to często za mało, by zmniejszyć rachunki. Arsenał skutecznych sposobów podsuwają technologie dla inteligentnego domu. System automatyki domowej ma pod kontrolą najważniejsze instalacje, sterując nimi tak, by maksymalnie zmniejszyć zużycie energii. Sprawdzamy, jak takie rozwiązania działają w praktyce.
Na co zwrócić uwagę, wybierając osprzęt elektroinstalacyjny i gdzie go zainstalować? Wywiad z projektantką wnętrz Kasią Orwat
Urządzając mieszkanie rzadko myślimy o osprzęcie elektrycznym. To błąd, bo osprzęt będzie mieć wpływ na wystrój i naszą wygodę. O tym, na co zwrócić uwagę, wybierając osprzęt i gdzie go zainstalować, aby był ergonomiczny i rzeczywiście potrzebny, rozmawiamy z Kasią Orwat*, projektantką wnętrz i właścicielką pracowni projektowej ORWAT DESIGN.
Jaka jest rola wyłączników nadmiarowo-prądowych w domowej instalacji elektrycznej?
Istotnym elementem systemu chroniącego instalację elektryczną i podłączone do niej odbiorniki jest wyłącznik nadmiarowo-prądowy. Jego właściwy wybór ma kluczowe znaczenie dla użytkowania instalacji i tego, czy nie zostanie ona uszkodzona przez zwarcie lub przeciążenie. Jakie zabezpieczenie wybrać do mieszkań lub domów? Warto postawić na sprawdzony wyłącznik nadmiarowo-prądowe SZ200 od ABB.
Kontrola zużycia energii w budynkach i centrach danych na bieżąco
Budynki odpowiadają za 30 procent globalnego końcowego zużycia energii i 29 procent światowej emisji CO2 związanej z energią. Jednak urządzenia podłączone do internetu, takie jak nowe analizatory sieci M4M firmy ABB, pomagają zmniejszyć ten wpływ, ponieważ umożliwiają dokładne monitorowanie danych dotyczących energii w czasie rzeczywistym, a tym samym poprawiają efektywność energetyczną budynku.
Po pierwsze: bezpieczeństwo inteligentnych budynków
Bezpieczeństwo jest kluczowym czynnikiem decydującym przy określaniu charakterystyki inteligentnych budynków i ich tworzeniu. Rozwiązania opracowane przez firmę ABB sprawiają, że poziom bezpieczeństwa, a zatem nasz komfort, wzrasta.
Korzyści płynące z inteligentnej technologii w domu
Kiedy korzysta się z technologii domu inteligentnego, możliwe staje się m.in. obniżenie kosztu ekspolatacji budynku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi licznych instalacji. Co przy tym jest istotne – właściciele nie muszą być elektronikami, żeby potrafili ją na co dzień obsługiwać. Mniej lub bardziej rozbudowaną domową automatykę użytkują nasi Rozmówcy. Oto jak ją oceniają.
Inteligentny dom - 5 popularnych mitów
Stereotyp to uproszczony sposób myślenia, przez który szybko ocenia się fakty i ludzi. Stereotypy najczęściej są nieprawdziwe. Podobnie jest w przypadku mitów dotyczących inteligentnych domów, dlatego ABB postanowiło zmierzyć się z najczęściej powtarzanymi stereotypami dotyczącymi automatyki budynkowej. Inspiracje do nazwania pięciu najpopularniejszych mitów były filmowe, ale scenariusze napisało samo życie, na podstawie wieloletnich doświadczeń współpracy z klientami.