Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Pompy ciepła

Najnowsza seria pomp ciepła Panasonic Aquarea generacji J

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-01-22

Panasonic Heating and Cooling wprowadził do swojej oferty nowe pompy ciepła typu split Aquarea High Performance generacji J. Zapewniają one ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej. Świetnie sprawdzą się w nowych instalacjach, budynkach remontowanych i domach o niskim zużyciu energii. Wyróżniają się najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++.

Skuteczne zmniejszenie emisji CO2

Kontynuując swój wkład w ograniczanie emisji CO2, Panasonic uzupełnia linię wysokowydajnych pomp ciepła o jednostki Aquarea High Performance generacji J. Dzięki wykorzystaniu technologii pomp ciepła powietrze-woda i czynnika chłodniczego R32, są one wydajniejsze i przyjaźniejsze środowisku niż urządzenia z czynnikiem chłodniczym R410A.

Technologia Aquarea pomaga zmniejszyć emisję CO2 i wpływ na środowisko, zamieniając energię cieplną z powietrza w ciepło domowe. Za sprawą niezawodnych sprężarek inwerterowych pompa ciepła Panasonic dostosowuje swoją pracę do wymagań domu. Nawet przy -20° C, pompa ogrzeje budynek. Z kolei w miesiącach letnich zapewni klimatyzację pomieszczeń. Urządzenie ma tryb nocny, który w razie potrzeby redukuje poziom hałasu, nie zakłócając snu domowników.

Seria J to także jednostki zewnętrzne, cichsze niż poprzednie modele. Pomaga to zmniejszyć hałas na zewnątrz nieruchomości, nie przeszkadza więc sąsiadom.

Dowiedz się więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic

Jeszcze wyższa wydajność pomp ciepła

Aby uzyskać jeszcze większe oszczędności energii, jednostkę Aquarea można połączyć z wysokowydajnym zasobnikiem ciepłej wody lub zsynchronizować z panelami słonecznymi. To najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą dbać o środowisko i jednocześnie szukają oszczędnego rozwiązania.

Pompy ciepła Aquarea są kompatybilne z systemem Aquarea Smart Cloud, rozwiązaniem, które pozwala użytkownikom w prosty sposób zarządzać funkcjami związanymi z ogrzewaniem i produkcją c.w.u., a także monitorować zużycie energii. Dostępna jest także usługa Service Cloud, która umożliwia instalatorowi zdalną konserwację.

Wygodę użytkowania zapewnia również współpraca systemu Aquarea z IFTTT, aplikacją znaną również pod nazwą "If This, Then That". IFTTT w połączeniu z pompą ciepła umożliwia zdefiniowanie prostych poleceń i wysyłanie e-maili lub powiadomień o błędach.

Można też połączyć ze sobą różne elementy inteligentnego domu, aby zaprogramować określony tryb, np. zmienić temperaturę i włączyć światło w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.

źródło i zdjęcia: Panasonic

 

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum