Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Innowacyjne grzejniki w ofercie Armatura Kraków

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-11-06

Grzejnik to przede wszystkim funkcjonalny element wyposażenia wnętrz – jego rola jest jasna: ma ogrzewać pomieszczenia. Ale w dzisiejszych czasach nie ma już urządzeń jednofunkcyjnych, prawda? Rozmowy telefoniczne dawno przestały być jedną rolą telefonu, komputer to często też telewizor, a lodówki filtrują nam wodę do picia. Czy zatem grzejniki mogą nie tylko grzać? Na pewno tak. Przykładem takiego rozwiązania jest innowacyjny produkt: grzejnik aluminiowy z jonami srebra. Jest to całkowita nowość na polskim rynku.

Nowość - grzejnik aluminiowy z jonami srebra

Grzejnik marki KFA Armatura jest malowany specjalną powłoką Interpon AM firmy AkzoNobel z technologią przeciwdrobnoustrojową BioCote®. Jest to środek z aktywnymi jonami srebra, który zapobiega rozmnażaniu się i przetrwaniu drobnoustrojów, takich jak bakterie, pleśnie oraz grzyby.

Srebro przyciąga bakterie: naładowane dodatnio jony srebra na zasadzie elektrostatycznej przyciągają ujemne komórki - wyjaśnia Mariusz Ozga, lekarz rodzinny z Krakowa. - Następnie aktywny jon Ag+ wnika w ściany komórki bakterii, łączy się z białkami i po prostu ją niszczy. Komórka rozpada się na zasadzie mechanicznej. Srebro zabójczo oddziałuje nie tylko na bakterie, ale również na grzyby oraz wirusy. W tym przypadku jony mają wpływ na DNA i RNA komórki. I właśnie dlatego jonami srebra warto pokrywać różne przedmioty czy urządzenia.

Grzejnik z jonami srebra jest w stanie realnie wpłynąć na stan powietrza w domu czy mieszkaniu, a przez to na zdrowie jego mieszkańców. Znajduje się w każdym pomieszczeniu i ma stosunkowo dużą powierzchnię, która w dodatku przyciąga drobnoustroje na zasadzie elektrostatycznej.

A pamiętajmy, że bakterie najlepiej rozwijają się tam, gdzie jest ciepło - tam jest ich najwięcej. Takie rozwiązanie jest idealne do pokoi dziecięcych, dla osób z alergiami czy też do wnętrz użyteczności publicznej, gdzie przebywa wiele osób i drobnoustrojów jest znacznie więcej.

Grzejnik jako element wystroju wnętrza

Trendy w projektowaniu wnętrz się zmieniają, ale pewne style są obecne od wielu lat. Jednym z nich jest z pewnością styl industrialny. Inspiracją dla niego były mieszkania urządzane w starych fabrykach. Ogromna przestrzeń, wysoki sufit, beton i surowe wykończenie – to charakterystyczne elementy stylu loftowego.

Styl industrialny, klimaty loftowe, szarości i surowe formy - to trend, który od kilku lat jest bardzo popularny - mówi Joanna Zapała, architekt wnętrz. - Aby urządzić wnętrze w takim stylu liczy się każdy element pomieszczenia. Jeden źle dobrany może popsuć całą aranżację. Warto skrupulatnie przemyśleć nawet najdrobniejsze szczegóły od wykończenia ścian aż po drobne dodatki.

Dla miłośników takich wnętrz marka KFA Armatura proponuje grzejnik aluminiowy w kolorze matowego grafitu. Jest to połączenie designu i funkcjonalności - grzejnik nie musi już być tylko grzejnikiem, teraz może być także dekoracją.

Nada on wnętrzu loftowego klimatu, dzięki swojemu kolorowi i matowej fakturze co idealnie wpasuje się w industrialne wnętrze. I co najważniejsze, doskonale spełni swoją funkcję, czyli efektywnie ogrzeje pomieszczenie. Grzejniki aluminiowe to pod względem efektywności cieplnej najbardziej optymalny wybór, bo ich moc jest większa niż stalowych o zbliżonej masie i wymiarach.

źródło i zdjęcia: Armatura Kraków

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum