Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wełna mineralna

Cisza dzięki paskom z wełny mineralnej ISOVER Twist

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-11-04

ISOVER Twist to paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających. Produkt w ofercie producenta jest od niedawna, ale zadomowił się już na polskim rynku, ułatwiając pracę wykonawców. Prosty w montażu, z pozoru drobny element, znacznie poprawia akustykę w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych. Paski ISOVER Twist zaprojektowano tak, by dzięki odpowiednio dopasowanym wymiarom i właściwościom ułatwić pracę wykonawcom, a finalnie zadbać o większy komfort użytkowników lokali.

Komfort akustyczny

Skuteczna izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych w stropach nie może być ograniczona jedynie do ułożenia warstwy poziomej na jego płaszczyźnie. Ważne jest, aby wszystkie warstwy poziome podłogi pływającej były właściwie oddylatowane od pionowych elementów konstrukcyjnych. Za to właśnie odpowiada ISOVER Twist.

Wprowadzone przez nas niespełna rok temu specjalnie wymierzone paski z wełny mineralnej o odpowiednich parametrach fizycznych i akustycznych, to produkt którego zdecydowanie brakowało na polskim rynku. –- mówi Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER. - To nowe rozwiązanie stworzone zostało nie tylko dla poprawy akustyki, ale również po to by ułatwić pracę wykonawcom. ISOVER Twist jest bardzo prosty i wygodny w układaniu, paski są docięte na wymiar, a w każdej paczce są prawie 34 metry bieżące pasków. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji pracować z ISOVER Twist to produkt ten do końca roku dostępny jest na specjalnych warunkach cenowych u dystrybutorów.

Dzięki swojej niskiej sztywności dynamicznej (wartość SD=14 MN/m3), pasek dylatacyjny o grubości 2 cm świetnie tłumi drgania i energię uderzeniową. W paczce ISOVER Twist znajduje się  liczba pasków, która umożliwi wykonanie dylatacji np. trzech średnich pomieszczeń mieszkalnych, czyli tak naprawdę dylatacji całych lokali w metrażu do 50 mkw.

Wygodny montaż

Montaż ISOVER Twist należy rozpocząć od przyklejenia dylatacji Twist tasiemkami montażowymi do ścian. Robi się to zarówno na obwodzie pomieszczenia, jak i przy wszelkiego rodzaju przebiciach, takich jak pion instalacyjny czy słupy.

Następnie układa się poziomą izolację akustyczną stropu. Można do tego wykorzystać płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER TDPT o jak najniższej wartości Sztywności Dynamicznej (SD).

Kolejnym krokiem jest wykonanie szczelnie ułożonej warstwy rozdzielającej, np. w postaci folii budowlanej, którą wywija się na ściany powyżej poziomu planowanej podłogi pływającej. Na zakończenie prac, gdy wylewka jest już twarda, przycina się folię zabezpieczającą oraz nadmiar dylatacji Twist do górnego poziomu wylewki.

Montaż Isover Twist
Montaż ISOVER Twist w kilku prostych krokach

Paski ISOVER Twist skutecznie niwelują przenoszenie dźwięków uderzeniowych, dzięki odpowiedniej sprężystości i sztywności dynamicznej materiału. Przycięty na wymiar materiał zmniejsza także ilość odpadów, co pozwala efektywnie wykorzystać zawartość paczki.

źródło i zdjęcia: Isover

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum