Nowy wygląd profili
Okna SliM wyróżniają się przede wszystkim swoją stylistyką, ponieważ ich węższe profile upodabniają je do tradycyjnej stolarki drewnianej. Dlatego świetnie wyglądają w zabytkowych kamienicach i budynkach stylizowanych na stare.
Widok elewacji domu z oknami SliM w żaden sposób nie zdradza, że zamontowano stolarkę z tworzywa, zwłaszcza, jeśli wybierze się ozdobne listwy. Od wewnątrz uwagę przyciąga jedna klamka centralna zamontowana na środku, która wygląda tak, jak w oknach drewnianych.
Takie rozwiązanie jest standardem w oknach z kolorem od środka. Nowa klamka Dublin występuje w kilku kolorach i świetnie zgrywa się ze stylistyką SliM. Nowe okna są do wyboru w wielu kolorach, w tym we wzorach drewnopodobnych. Mogą być pokryte inną folią z zewnątrz, a inną z wewnątrz.
Firma oferuje ten model okien również w bieli - jest to wersja ekonomiczna z niesymetrycznie umieszczoną klamką i bez centralnej listwy przymykowej.
Bardzo dobre parametry
Przy projektowaniu okien SliM specjaliści MS więcej niż OKNA postawili sobie cele: lepsze doświetlenie wnętrz dzięki wąskim profilom oraz stabilność i wytrzymałość. Udało się to osiągnąć dzięki wzmocnieniu skrzydła i dedykowanej przylgi słupka ruchomego.
Dzięki temu SliM przepuszczają 22% więcej światła w stosunku do popularnych okien MSline w przypadku złożenia standardowej ramy i skrzydła (o szer. 108 mm), zaś przy zastosowaniu słupka ruchomego (o szer. 116 mm) - o 40% więcej!
Okna SliM oferują znakomite parametry izolacyjności cieplnej, a także odporności na deszcz i obciążenie wiatrem. Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego SliM, przy zastosowaniu szyby Ug=0,6 W/m2K z ramką międzyszybową MULTITECH, wynosi Uw=0,90 W/m2K.
źródło i zdjęcia: MS więcej niż OKNA