Dla większego komfortu akustycznego
W izolacji dźwięków uderzeniowych w stropach kluczową rolę odgrywa detal oddzielający wylewki podłogowe od ścian bądź słupów. Aby uzyskać efektywną izolację akustyczną, nie można poprzestać wyłącznie na ułożeniu izolacji poziomo na stropie. Wszystkie warstwy poziome podłogi pływającej należy bezwzględnie oddylatować od pionowych elementów konstrukcyjnych. ISOVER wychodzi naprzeciw potrzebom wykonawców, którzy dotychczas w tym celu nieefektywnie wykorzystywali ścinki lub odpady z wełny. ISOVER Twist to specjalnie wymierzone paski z wełny mineralnej, przeznaczone do dylatacji podłóg pływających. Dzięki swojej sprężystości i Sztywności Dynamicznej o niskiej wartości SD=14 MN/m3, pasek dylatacyjny o grubości 2 cm doskonale tłumi drgania i energię uderzeniową. W paczce ISOVER Twist znajduje się 33,88 metrów bieżących pasków. Zawartość jednej paczki umożliwia poprawne wykonanie dylatacji dwóch dużych lub trzech średnich pomieszczeń mieszkalnych - czyli dylatacji całych mieszkań o najbardziej popularnych metrażach do 50 m2. W budownictwie biurowym jedna paczka znajdzie zastosowanie w większej sali konferencyjnej bądź w dwóch średniej wielkości pokojach biurowych.
- "ISOVER Twist to produkt, którego brakowało na rynku polskim. Problem złej akustyki oraz dźwięków uderzeniowych, zwłaszcza w mieszkaniach deweloperskich, dotyka coraz więcej osób. U jego podłoża leży m.in. nieodpowiedni dobór materiałów, jak i brak zwrócenia należytej uwagi na montaż detali budowlanych. W montażu izolacji akustycznej stropów kluczowe znaczenie ma oddylatowanie twardej warstwy wykończeniowej podłogi od ścian i słupów konstrukcyjnych, dlatego jesteśmy przekonani, że ISOVER Twist ułatwi pracę wykonawcom, a przede wszystkim zwiększy komfort mieszkańców czy pracowników biur" - mówi Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER.
ISOVER Twist - montaż
Proces montażu rozpoczyna się od przyklejenia dylatacji Twist tasiemkami montażowymi do ścian - na obwodzie pomieszczenia i przy przebiciach (np. pion instalacyjny lub słup). Następnie należy ułożyć poziomą izolację akustyczną stropu (np. płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER TDPT o jak najniższej wartości Sztywności Dynamicznej SD). Kolejny krok to szczelne ułożenie warstwy rozdzielającej, np. w postaci folii budowlanej, którą wywija się na ściany powyżej poziomu planowanej podłogi pływającej. Na koniec, po stwardnieniu wylewki lub jastrychu, należy przyciąć folię zabezpieczającą oraz nadmiar dylatacji Twist do górnego poziomu wylewki.
źródło i zdjęcia: Isover Saint-Gobain Construction Products Polska