Gdzie sprawdzi się Mapress Therm?
Nowy system Geberit został stworzony z niskostopowej stali nierdzewnej, odpornej na działanie wilgoci i kondensacji. To idealne rozwiązanie do:
- instalacji chłodniczych narażonych na powstawanie skroplin,
- ogrzewania podłogowego w świeżo zalanych wylewkach,
- systemów grzewczo-chłodniczych w obiektach przemysłowych – np. serwerowniach, zakładach farmaceutycznych i spożywczych.
Odpowiedź na potrzeby nowoczesnego budownictwa
Postępujące zmiany klimatyczne, rosnąca liczba instalacji chłodzących oraz skracający się czas realizacji inwestycji stawiają przed instalatorami nowe wyzwania. Mapress Therm doskonale wpisuje się w te realia – oferując połączenie trwałości, łatwego montażu i przewidywalnych kosztów.
Bezpieczeństwo, prosty montaż i pełna gama elementów
System jest kompatybilny z narzędziami zaciskowymi używanymi w innych rozwiązaniach z rodziny Mapress, co ułatwia pracę wykonawcom. Oferuje ponad 250 różnorodnych złączek w rozmiarach DN15–DN108. Wszystkie elementy zostały oznaczone pomarańczowym kolorem – to nie tylko kwestia identyfikacji, ale i bezpieczeństwa na budowie.
Dodatkowo, Mapress Therm posiada niezbędne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa: TÜV, MPA, VDS. Można go stosować do szerokiego zakresu mediów, m.in. zimnej wody, sprężonego powietrza, gazów obojętnych, olejów i paliw.
Ekonomia użytkowania i stabilność cen
Zastosowanie niskostopowej stali nierdzewnej pozwala na obniżenie kosztów w porównaniu do klasycznych systemów ze stali szlachetnej, a jednocześnie gwarantuje większą stabilność cenową niż w przypadku instalacji z miedzi. - To idealne uzupełnienie naszej oferty – technicznie dopracowane i jednocześnie przyjazne budżetowi inwestora - podkreśla Magda Jarząb, Product Manager w Geberit.
Gotowe wsparcie dla projektantów i instalatorów
System został wyposażony w komplet danych BIM, umożliwiający szybkie i precyzyjne projektowanie cyfrowe. Jest w pełni zintegrowany z aplikacjami projektowymi Geberit Industry, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w projektach mieszkaniowych, jak i w dużych inwestycjach przemysłowych.
źródło i zdjęcie: GEBERIT