Poznaj AeroVent Reversus 1300: Nowy rekuperator o najwyższej wydajności i innowacyjnych funkcjach!

AeroVent wprowadził na rynek nowy rekuperator Reversus 1300. Jest to obecnie największa jednostka rekuperacji dostępna w aeroVent. Reversus 1300 należy do najpopularniejszej rodziny rekuperatorów aeroVent i występuje w 6 wydajnościach: od 200 m3/h do 1300 m3/h.

Poznaj AeroVent Reversus 1300: Nowy rekuperator o najwyższej wydajności i innowacyjnych funkcjach!
aeroVent Rekuperacja
Dane kontaktowe:
606 792 314
ul. Tomaszowska 2 04-840 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Centralne odkurzanie

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Reversus 1300 to jednostka przeznaczona do obsługi dużych domów czy rezydencji, a także budynków komercyjnych, jak np. przychodni, mniejszych zakładów przemysłowych, sklepów, itd.

Wymiary Reversusa 1300: 123 x h=117,2 x 37,6 cm,

Waga: 139 kg

Gwarancja: 2 lata

Zalety rekuperatora Reversus 1300

  • Sprawność odzysku ciepła według normy EN13141-7 w Reversusie 1300 to aż 81,8%
  • Reversus 1300 posiada przeciwprądowy wymiennik wykonany z aluminium. Wymiennik przeciwprądowy ma wyższą efektywność w porównaniu do wymienników krzyżowych, gdyż strumienie powietrza przepływają w przeciwnych kierunkach i się nie mieszają, co zwiększa efektywność wymiany ciepła. Aluminium z kolei przyczynia się do większej trwałości i znacznie ułatwia konserwację.
  • Solidna obudowa wykonana w technologii PML. Ta unikalna na polskim rynku obudowa charakteryzuje się zastosowaniem ciśnieniowo sprasowanej pianki poliuretanowej, wykończonej wysokogatunkową ocynkowaną stalą. W praktyce obudowa zapewnia doskonałe wyciszenie pracy urządzenia oraz świetną izolację cieplną, która poprawia efektywność działania rekuperatora. Szczelność obudowy chroni przed zanieczyszczeniami i wilgocią, co przedłuża żywotność i znacznie ułatwia konserwację jednostki.
  • Energooszczędny system bezgrzałkowego rozmrażania, który chroni wymiennik przed zalodzeniem, wykorzystując strumień ciepłego powietrza wywiewanego z budynku. W rekuperatorach zwykle montowane są energochłonne grzałki elektryczne, zwane inaczej nagrzewnicami wstępnymi. System bezgrzałkowy jest dużo tańszy i tak samo efektywny jak grzałka. Gdyż nawet zimą, kiedy mróz wymusza zwiększenie strumienia ciepłego powietrza, system centralnego ogrzewania budynku jest tańszą metodą ochrony przed oblodzeniem niż użycie grzałek elektrycznych. W rezultacie rachunki za prąd przy korzystaniu z rekuperatorów aeroVent są zauważalnie niższe. Reversusa 1300, jak i inne rekuperatory aeroVent, można wyposażyć we wstępną nagrzewnicę elektryczną.
  • Sterowniki urządzenia umożliwiają komunikację z internetem oraz integrację z systemem “smart home”. Wprost ze smartfona możemy zarządzać pracą rekuperatora dla bezpieczeństwa i komfortu domowników. Możemy także połączyć jednostkę z innymi urządzeniami w domu, np. z okapem kuchennym i podczas gotowania zwiększyć moc wywiewu powietrza z kuchni. Dla zapewnienia bezpieczeństwa rekuperację możemy połączyć z czujnikami czadu, dwutlenku węgla, gazu czy wilgoci, a rekuperator w razie konieczności przejdzie w odpowiedni tryb, intensywnego przewietrzenia dla pozbycia się szkodliwych i niebezpiecznych gazów czy nadmiernej wilgoci. A dla obniżenia kosztów eksploatacyjnych, rekuperator można połączyć z systemem alarmowy budynku, który przełączy urządzenie w tryb niskiego poboru energii na czas nieobecności.
  • W standardzie Reversus 1300 posiada w pełni automatyczny by-pass wymiennika ciepła, który gwarantuje oszczędność energii poprzez wykorzystanie sprzyjających warunków pogodowych, zwłaszcza latem, umożliwiając bezpośrednią i zupełnie darmową (nie pobiera energii elektrycznej) wymianę powietrza z pominięciem wymiennika ciepła.
  • Możliwość połączenia z GWC (elementy wykonawcze sterownika GWC w opcji)
  • Moduł komunikacji internetowej także w opcji.
  • Wstępna nagrzewnica elektryczna jako opcja.

źródło i zdjęcia: Santech, aeroVent