Innowacyjna seria ECOi-W AQUA-Z DC od Panasonic: Większa wydajność i elastyczność

Firma Panasonic Heating & Cooling Solutions rozszerza swoją ofertę agregatów wody lodowej o model ECOi-W AQUA-Z DC. Nowy model został zaprojektowany, aby zwiększyć wydajność i elastyczność komercyjnych systemów wodnych. Ta innowacyjna linia produktów oferuje moc od 150 do 380 kW, z możliwością osiągnięcia aż 3040 kW w konfiguracjach kaskadowych.

Innowacyjna seria ECOi-W AQUA-Z DC od Panasonic: Większa wydajność i elastyczność
Panasonic Heating & Cooling Solutions Pompy ciepła, klimatyzatory, układy VRF
www.aircon.panasonic.eu
Panasonic Heating & Cooling Solutions Pompy ciepła, klimatyzatory, układy VRF
Dane kontaktowe:
801 003 532, 22 338 11 00
Wołoska 9a, 02-583 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

ECOi-W AQUA-Z DC wykorzystuje czynnik chłodniczy R32 o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) i ma znacznie mniejszy ślad węglowy w porównaniu do jednostek z czynnikiem R410A.

Seria ta zapewnia wyjątkową elastyczność dzięki dostępności 10 modeli chłodzących i 13 modeli z pompą ciepła, co pozwala na dostosowanie do różnych wymagań instalacyjnych. ECOi-W AQUA-Z DC oferuje trzy konstrukcje obudowy: obudowę z wygiętą wężownicą (dla mocy 150-170 kW) oraz dwie obudowy multi-V (dla mocy 190-380 kW).

Dodatkowo, wersja H wyposażona jest w wężownicę żebrowaną o zmniejszonej średnicy 7,2 mm, co optymalizuje ilość czynnika chłodniczego i redukuje ślad węglowy nawet o 85% w porównaniu do standardowych jednostek R410A.

Kluczowym elementem konstrukcji ECOi-W AQUA-Z DC są dwa obwody chłodnicze i cztery sprężarki spiralne, co zapewnia ciągłą pracę i wysoką elastyczność nawet w przypadku awarii jednego z obwodów, gwarantując niezawodne działanie w trudnych warunkach.

Kolejną zaletą ECOi-W AQUA-Z DC jest redukcja hałasu. Jednostki są dostępne w wersji standardowej oraz supercichej. Modele o mocy od 150 do 170 kW są wyposażone w płaszcze sprężarek, natomiast modele o mocy od 190 do 380 kW posiadają zarówno skrzynie, jak i płaszcze sprężarek, co pozwala na zmniejszenie hałasu o 5 dB(A) w porównaniu do wersji standardowych.

Zwiększona wydajność sezonowa to kolejny kluczowy atut ECOi-W AQUA-Z DC. Seria ta osiąga maksymalny współczynnik SEER 5,2 i SCOP 4,0, zapewniając wysoką efektywność przez cały rok. Dodatkowo, jednostki są wyposażone w inteligentną logikę sterowania, która umożliwia zaawansowane zarządzanie pracą sprężarki.

ECOi-W AQUA-Z DC ma także opcję Smart Grid (SG) Ready, co zapewnia większą niezawodność i zrównoważony rozwój. Opcja SG Ready pozwala na integrację z rozwijającymi się inteligentnymi sieciami, optymalizując zużycie energii w celu uzyskania znaczących oszczędności i zmniejszenia wpływu na środowisko.

źródło i zdjęcie: Panasonic Heating & Cooling Solutions