Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Odkryj Schüco Perfect: Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym oknie

System Schüco Perfect to nowoczesne rozwiązanie, które umożliwia estetyczną integrację różnych elementów - od okna, przez osłonę przeciwsłoneczną i moskitierę, aż po parapet i zerowy próg. Wszystkie te komponenty dostarczane są na plac budowy jako gotowy do montażu, prefabrykowany produkt. Dzięki temu innowacyjne podejście pozwala zaoszczędzić czas, minimalizować ryzyko błędów i zapewniać doskonały, minimalistyczny design stolarki okiennej.

Odkryj Schüco Perfect: Wszystko, czego potrzebujesz, w jednym oknie
Schüco International Polska Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
www.schueco.com
Schüco International Polska Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad
Dane kontaktowe:
46 858 32 00
Żelechowska 2, 96-321 Siestrzeń

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowoczesne okna i drzwi przesuwne pełnią kluczowe role w budynkach — zapewniają ochronę przed ekstremalnymi temperaturami oraz opadami atmosferycznymi i, dzięki wąskim profilom, maksymalizują doświetlenie wnętrz.

Te systemy mogą być dodatkowo wyposażone w osłony przeciwsłoneczne, ochronę przed owadami, parapety, balustrady czy bezpieczne progi, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników.

Rozwiązania te, wcześniej oferowane jako opcjonalne dodatki, zostały zintegrowane jako stałe komponenty w modułowym systemie Schüco Perfect, opracowanym we współpracy z firmą GS Stemeseder GmbH. Dzięki ujednoliceniu źródła, te przetestowane rozwiązania ułatwiają projektowanie i montaż, zwiększają bezpieczeństwo planowania i gwarantują efektowny wygląd oraz techniczną perfekcję stolarki.

Systemy te, dostępne obecnie w wersji aluminiowej - Schüco AWS 75.SI+ Perfect oraz Schüco ASE 60/80.HI Perfect - zapewniają elastyczność w realizacji projektów. Premiera systemu Schüco LivIng 82 Perfect wykonanego z PVC-U jest zaplanowana na koniec bieżącego roku.

Sprawdzone modułowe rozwiązania

System Schüco Perfect oferuje kompleksowe rozwiązania umożliwiające łatwą i elastyczną realizację projektów architektury okiennej w jednej spójnej platformie. Dzięki temu, aluminiowe okna AWS 75.SI+ mogą być wyposażone w dodatkowy parapet i moskitierę, drzwi balkonowe mogą posiadać próg o zerowej wysokości, a drzwi przesuwne Schüco ASE 60/80.HI Perfect w zintegrowaną wewnętrzną osłonę przeciwsłoneczną.

System umożliwia tworzenie różnorodnych kombinacji okien i dodatków, które można również modyfikować w przyszłości, zgodnie z potrzebami użytkowników.

W ramach systemu Schüco Perfect można stosować różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne.
W ramach systemu Schüco Perfect można stosować różnego rodzaju osłony przeciwsłoneczne.

Dzięki prefabrykowanym rozwiązaniom, czas potrzebny na montaż stolarki wraz z dodatkami może wynosić maksymalnie 10 minut, co znacząco zwiększa efektywność planowania, skraca czas wykonania prac i podnosi rentowność inwestycji budowlanej.

Szerokie możliwości indywidualnego dostosowania sprawiają, że system Schüco Perfect jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla nowych obiektów, jak i tych poddawanych renowacji, niezależnie od tego, czy są to budynki komercyjne czy mieszkalne.

Przekrój przez okno Schüco Perfect z parapetem, balustradą, moskitierą i ochroną przeciwsłoneczną.
Przekrój przez okno Schüco Perfect z parapetem, balustradą, moskitierą i ochroną przeciwsłoneczną.

Nieograniczona swoboda projektowania

System Schüco Perfect oferuje szeroką gamę opcji personalizacji dla okien i drzwi przesuwnych, dostosowując się do specyficznych wymagań projektów budowlanych oraz preferencji inwestorów.

Użytkownicy mogą wybierać spośród trzech rodzajów ochrony przeciwsłonecznej: żaluzji, rolety, lub tekstylnej osłony przeciwsłonecznej, każda z możliwością indywidualnego doboru koloru. W ramach tego samego okna możliwa jest także integracja moskitiery w formie pionowej rolety lub poziomej plisy.

Dodatkowe opcje obejmują designerskie parapety, zabezpieczenia przed upadkiem w postaci eleganckich, całoszklanych balustrad z bezpiecznego szkła, oraz progi - zarówno zerowe z odwodnieniem liniowym, jak i niskie, o wysokości 20 mm. Okna i drzwi Schüco mogą być również wyposażone w sterowane radiowo, ukryte napędy, które podnoszą funkcjonalność i komfort obsługi.

Dzięki tym rozwiązaniom, Schüco Perfect umożliwia tworzenie spersonalizowanych, funkcjonalnych i estetycznych przestrzeni, odpowiadając na różnorodne potrzeby współczesnych projektów architektonicznych.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska

zdjęcie otwierające: System Schüco Perfect pozwala harmonijnie zintegrować okna z wyposażeniem dodatkowym.

opracowanie: Anna Chrystyna

 

FAQ Pytania i odpowiedzi
  • Jakie elementy można zintegrować w ramach systemu Schüco Perfect?

    System Schüco Perfect umożliwia integrację różnych elementów, takich jak okna, osłony przeciwsłoneczne, moskitiery, parapety i progi, w estetyczny i funkcjonalny sposób. Wszystkie te komponenty dostarczane są na plac budowy jako gotowy do montażu, prefabrykowany produkt.
  • Jakie korzyści niesie za sobą użycie systemu Schüco Perfect w projektach budowlanych?

    Użycie systemu Schüco Perfect przynosi korzyści takie jak oszczędność czasu, minimalizacja ryzyka błędów, efektywność planowania, oraz gwarancja perfekcyjnego, minimalistycznego designu. Prefabrykowane rozwiązania skracają czas montażu, co zwiększa rentowność inwestycji. System zapewnia również szerokie możliwości personalizacji, co pozwala na dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkowników i specyfiki projektu.
  • Jakie opcje personalizacji oferuje system Schüco Perfect dla okien i drzwi przesuwnych?

    System Schüco Perfect oferuje trzy rodzaje ochrony przeciwsłonecznej (żaluzje, rolety, tekstylne osłony) z możliwością dopasowania kolorystycznego, a także moskitiery, parapety, całoszklane balustrady z bezpiecznego szkła, oraz progi (zerowe z odwodnieniem liniowym lub niskie 20 mm). Okna i drzwi można dodatkowo wyposażyć w sterowane radiowo, ukryte napędy, co zwiększa ich funkcjonalność i komfort obsługi.
Autor
Anna Chrystyna
Anna Chrystyna

Swoje redakcyjne doświadczenie i umiejętności budowałam przez kilkanaście lat pracy w różnych obszarach branży. Ostatecznie od ponad 20 lat związana jestem z wydawnictwem AVT, tworząc artykuły na portal. Poza pracą zawodową znajduję czas na relaks i pasje w siedlisku na Mazurach. Tam oddaję się swoim zainteresowaniom kulinarnym i ogrodniczym, co stanowi dla mnie nie tylko źródło przyjemności, ale również wyjątkowy sposób na odprężenie się i odpoczynek od codzienności.