Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

AKU K4 Eko Plus - sposób na komfortowy i ekologiczny dom z keramzytu

Linia elementów murowych AKU firmy Czamaninek już na początku 2024 została wzbogacona o nowy produkt - bloczek ścienny AKU K4 Eko Plus. Jest to efekt wspólnego dążenia firm Czamaninek oraz Leca do ograniczenia emisji CO2. Było to możliwe dzięki zastosowaniu naturalnego keramzytu pozyskiwanego w unowocześnionym procesie produkcji, w którym emisja dwutlenku węgla została zmniejszona aż o 30%.

AKU K4 Eko Plus - sposób na komfortowy i ekologiczny dom z keramzytu
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych Fundamenty, ściany, stropy, systemy kominowe, agrobudownictwo
czamaninek.pl
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych Fundamenty, ściany, stropy, systemy kominowe, agrobudownictwo
Dane kontaktowe:
54 286 94 44
Czamaninek 3, 87-875 Topólka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ciepły, cichy i wytrzymały - bloczek ścienny AKU K4 Eko Plus

Ekologiczny bloczek pozwala na wybudowanie ściany nie tylko o wysokich parametrach termicznych zbliżonych w przypadku ścian dwuwarstwowych do systemów z najlżejszych pustaków keramzytowych, ale także uzyskanie podwyższonej izolacyjności akustycznej, wytrzymałości na ściskanie oraz akumulacyjności. To wszystko wraz z doskonałą paroprzepuszczalnością czynią z AKU K4 Eko Plus rozwiązanie optymalne pod każdym względem.

W projekcie bloczka nie zabrakło detali ułatwiających murowanie - ergonomicznie usytuowane otwory na kciuki umożliwiają wygodne przenoszenie i precyzyjne układanie na pióro i wpust kolejnych warstw muru, a idealnie równa powierzchnia pozwala na murowanie z zastosowaniem dedykowanej zaprawy klejowej firmy Czamaninek.

Kompletny system został zaprojektowany tak, aby w pełni wykorzystać podwyższoną do nawet 8 MPa wytrzymałość na ściskanie, gwarantując tym samym trwałość konstrukcji.

Bloczek AKU K4 Eko Plus gwarantuje uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie nawet 0.14 W/m2Kprzy stosowanych już standardowo 20 cm izolacji termicznej z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego.

Jednocześnie izolacyjność akustyczna wersji Eko Plus została podwyższona do 53 dB. Takie parametry sprawiają, że jest to rozwiązanie skierowane do klientów wymagających, którzy nie chcą iść na kompromis i oczekują zarówno znakomitej izolacyjności termicznej, jak i akustycznej, w połączeniu z wszystkimi innymi atutami ściany z keramzytu.

Wymiary pustaka:

  • Długość: 375 mm
  • Szerokość: 240 mm
  • Wysokość: 240 mm

Element ścienny AKU K5 Eko Plus jest produkowany w dwóch klasach wytrzymałości:

  • AKU K4 Eko Plus 8 MPa
  • AKU K4 Eko Plus 6 MPa

Źródło i zdjęcia: Czamaninek