Pożegnaj kłopoty z klejeniem papy do styropianu! Samoprzylepna membrana bitumiczna MAXIBIT SP

Masz problem z przyklejeniem papy do styropianu? MAXIBIT SP to rozwiązanie dla Ciebie! Samoprzylepna membrana bitumiczna, która łatwo i szybko się montuje. Zapewni trwałą i szczelną izolację Twojego dachu.

Pożegnaj kłopoty z klejeniem papy do styropianu! Samoprzylepna membrana bitumiczna MAXIBIT SP
Izolacja - Jarocin Papy asfaltowe
Dane kontaktowe:
62 747 04 00
Poznańska 24 63-200 Jarocin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Przyklejanie papy do styropianu wymaga podstawowej wiedzy, że styropian to materiał wrażliwy na podwyższoną temperaturę, w której może się stopić lub zapalić, a także na działanie rozpuszczalników organicznych, które niszczą jego strukturę i powodują jego rozpuszczenie.

Przez wiele lat praktykowano więc albo mechaniczne mocowanie papy wraz ze styropianem do podłoża albo stosowanie specjalnych klejów nie niszczących styropianu. Obie te metody są dość uciążliwe, kosztowne i pracochłonne.

Rozwiązaniem tego problemu i znakomitym ułatwieniem jest zastosowanie samoprzylepnej papy podkładowej MAXIBIT. Papę MAXIBIT przykleja się bezpośrednio na czysty styropian. W ten sposób tworzy się szczelny podkład pod kolejne warstwy izolacyjne, który chroni styropian przed stopieniem lub rozpuszczeniem.

Na podkładową papę samoprzylepną  MAXIBIT można już bezpiecznie mocować albo przygrzewać warstwę papy wierzchniego krycia. 

Samo przyklejanie papy samoprzylepnej MAXIBIT jest łatwe i proste. Po przymiarkach i docięciu wstęgi papy, wystarczy rozwijać rolkę papy i jednocześnie od spodniej strony odklejać i usuwać specjalną folię silikonowaną.

Papa samoistnie przykleja się do płyt styropianowych. Po przyklejeniu pasa papy,  należy dokładnie docisnąć  papę poprzez ręczne wałkowanie papy na całej powierzchni. Jest to szczególnie ważne w chłodne dni, gdy masa samoprzylepna  nie jest tak miękka i ma nieco mniejsze właściwości samoklejące.

Podłoże do przyklejania papy samoprzylepnej musi być czyste i suche, bez luźnych cząstek piasku i kurzu.

źródło i zdjęcia: Iozolacja - Jarocin