PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

ClimaStar 82 Prime - nowy standard okien

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2022-05-18

To nie profile utrzymują szyby, tylko szyby stabilizują całe okno - Filplast wprowadził innowacyjną technologię łączenia pakietów szybowych ze skrzydłem w systemie ClimaStar 82. Szyby są maszynowo wklejane na całym obwodzie okna. Dzięki tej metodzie najbardziej energooszczędne okna PCV z oferty Filplast są jeszcze cieplejsze, jeszcze cichsze i jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu.

ClimaStar 82 Prime - większa stabilność okien

Technologia wklejania szyb umożliwia równomierne rozłożenie naprężeń po całym obwodzie okna, niwelując niebezpieczne dla szyb naprężenia punktowe. To sprawia, że konstrukcja okien jest jednolita statycznie.

Dzięki temu prawidłowo zamontowane okna nie wymagają dodatkowych prac serwisowych i regulacji. Szyby w oknach klejonych są też bardziej odporne na pękanie podczas transportu, montażu i codziennego użytkowania.

ClimaStar 82 Prime - lepsza izolacyjność cieplna i akustyczna

Wklejone szyby w mniejszym stopniu podlegają drganiom pod wpływem wiatru i fal akustycznych niż przy zastosowaniu standardowych metod łączenia konstrukcji, co wpływa na większy poziom izolacji akustycznej.

Większe zagłębienie szyby w profilu skrzydła sprawia, że znacząco niższe są liniowe mostki termiczne na styku szyby z profilem. Dzięki temu w zewnętrznych krawędziach szkła rzadziej tworzy się rosa.

ClimaStar 82 Prime - większe przeszklenia i ochrona przed włamaniem

Połączenie szyby z kształtownikami za pomocą kleju stanowi dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe. Szyby umieszczonej we wrębie wypełnionym klejem nie da się wypchnąć ze skrzydła bez jej rozbicia.

Co więcej, technologia wklejania pozwala na zaprojektowanie okien do 30% większych i wykonanie ich z węższych profili. Dzięki temu zyskujemy lepsze doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem słonecznym.

Nowa technologia - okno z wklejonymi szybami

Technologia wklejania szyby na całym obwodzie została opracowana dla przemysłu motoryzacyjnego. Dzięki jej zastosowaniu samochody zyskiwały dodatkowe usztywnienie nadwozia, co pozwalało na montowanie w nich większych, panoramicznych szyb. Teraz wykorzystujemy tę metodę do produkcji okien ClimaStar 82 Prime.

źródło i zdjęcie: Filplast

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum