PPH WADEX S.A. Stalowe systemy kominowe
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 132655
Porady od PPH WADEX S.A.
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o cięciu laserowym
Cięcie laserowe to popularna metoda - dynamiczna, szybka i precyzyjna - wykorzystywana w wielu branżach. Jakie są sposoby cięcia laserowego i na jakich materiałach sprawdzają się najlepiej? Przedstawiamy wszystkie zalety tej metody.
Czy systemy odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych to dobry pomysł?
Dynamiczny rozwój w ostatnich dziesięcioleciach branży chemicznej spowodował, że nie ma praktycznie dziedziny życia, gdzie nie mielibyśmy do czynienia z produktami wykonanymi z tworzywa sztucznego lub ze znaczącym jego udziałem.
Jak zapewnić sprawność pracy instalacji odprowadzającej spaliny?
W ostatnich latach w sposób istotny zmieniły się kryteria wyboru instalacji grzewczej. Coraz większą wagę zwracamy nie tylko na bezpośredni koszt samej instalacji ale na rodzaj paliwa i późniejsze jego zużycie.
Bezpieczny system kominowy z tworzywa sztucznego - czy na pewno?
W ostatnim okresie na polskim rynku pojawiają się coraz liczniej oferty instalacji odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Należy stanowczo zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi obecnie polskimi przepisami prawa, stosowanie kominów z tworzyw sztucznych lub wkładów kominowych z tworzyw jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawnie zabronione.
Jak prawidłowo wykonać instalację spalinową?
Rozwiązania konstrukcyjne instalacji spalinowej powinny zapobiegać zawilgoceniu tej instalacji na całej długości. Wszystkie elementy systemów WADEX spełniają ten warunek. Wykonane ze stali kwasoodpornej są w pełni odporne na wilgoć.
Jak uniknąć pożaru sadzy w kominie?
Kończący się sezon grzewczy skłania do podsumowań przyczyn wypadków przy eksploatacji urządzeń grzewczych, Jednym z takich zdarzeń o rosnącym w ostatnim czasie nasileniu występowania jest tzw. pożar sadzy. Zjawisko to polega na zapaleniu nagromadzonych wewnątrz przewodu kominowego pozostałości po pracy urządzenia grzewczego czyli sadzy. Powstaje ona w wyniku niepełnego spalania się różnych materiałów stałych, np. mokrego drewna, drewna iglastego, płyt wiórowych, śmieci i odpadów komunalnych, elementów z tworzywa sztucznego i gumy.
Czy systemy kominowe z tworzyw sztucznych mogą współpracować z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi?
Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju techniki grzewczej, której efektem jest opracowanie m.in. urządzeń grzewczych z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych. Jednak wysokie koszty montażu i zakupu dedykowanych do tych urządzeń grzewczych systemów kominowych, wykonanych ze stali nierdzewnej, skłoniły do prób zastosowania do tego celu tworzyw sztucznych. Zaletą ich jest niższa cena w stosunku do odpowiedników ze stali nierdzewnej (ale tylko w średnicach poniżej 110 mm) jak też łatwość montażu. Istotna wada to niestety niska odporność temperaturowa.