BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Odnawialne źródła energii
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 54002
Porady od BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czy nawet nieznaczne zacienienie ma wpływ na wydajność paneli fotowoltaicznych?
Zastosowanie paneli fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Jednak podczas montażu instalacji należy zwrócić uwagę na ddpowiednie rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych. Pełne słońce, zero cienia.
Czy rekuperacja się opłaca?
Czy wentylacja zawsze musi oznaczać utratę ciepła, reakcję alergiczną i zwiększenie wilgotności w pomieszczeniu? Teraz nie musimy już wybierać między oszczędzaniem, ciepłem i świeżym powietrzem. Rozwiązaniem łączącym wszystkie te cechy jest urządzenie z systemem rekuperacji.
Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną przed piorunami?
Właściwie zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna zamontowana i sprawdzona przez eksperta działa praktycznie bezobsługowo. Taka inwestycja działa przez wiele lat i pozwala użytkownikowi zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Ważne jest, aby zadbać o coroczny przegląd serwisowy urządzeń.
Czy pompa ciepła sprawdzi się o każdej porze roku?
Planując inwestycję w nowoczesne źródła energii warto wybrać takie rozwiązanie, które zapewni komfort w każdych warunkach. Lato dopiero się rozpoczęło, a doskwierający upał potrafi każdego wyprowadzić z równowagi, dlatego wydajne chłodzenie to świetne rozwiązanie dla każdego typu budynku. Teraz, aby cieszyć się przyjemnym, chłodnym powietrzem w słoneczne dni nie trzeba kupować dodatkowego urządzenia, ponieważ pompa ciepła poradzi sobie z tym wyzwaniem.
2 sposoby na zastąpienie kotła grzewczego starego typu
Do niedawna węgiel był najpopularniejszym paliwem w Polsce. Jednak ze względu na emisję szkodliwych substancji podczas spalania oraz zmiany w ustawodawstwie, powoli się to zmienia. Marka De Dietrich radzi, na co można zamienić kocioł starego typu.
Jak powinna działać powietrzna pompa ciepła?
Wydajna praca pompy ciepła pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie jej możliwości. Aby tak się jednak stało, wiele czynników musi ze sobą współgrać. Jeśli poszczególne elementy będą odpowiednio do siebie dopasowane, użytkowanie systemu grzewczego będzie zarówno efektywne, jak i ekonomiczne.
Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.
De Dietrich: Dlaczego warto inwestować w energię słoneczną?
Słońce wytwarza energię czystą, niewyczerpalną i bezpłatną. Promieniowanie słoneczne, jakie odbiera nasza planeta w ciągu jednej godziny, jest równe rocznej konsumpcji energii ludności świata, a w skali jednego roku jest to 1000 kWh odbierane przez 1m2 powierzchni każdego dachu.
Instalacja fotowoltaiczna - rozsądna inwestycja
Jednym z celów każdego właściciela domu jest ograniczenie kosztów eksploatacyjnych. Skutecznym sposobem na obniżenie rachunków za prąd jest z pewnością wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, takich jak instalacja fotowoltaiczna.
Ile można zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?
Coraz więcej mówi się o ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla środowiska. Jednym ze sposobów na walkę ze smogiem jest wykorzystywanie technologii opierającej się na odnawialnych źródłach energii. Niestety takie rozwiązania często są bywają kosztowne i nie każdego na nie stać. Z pomocą przychodzi więc nowy program rządowy "Mój Prąd".
Efektywna instalacja fotowoltaiczna z pomocą De Dietrich
Stosowanie odnawialnych źródeł energii przyczynia się do ograniczania emisji szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery.
Ogrzewanie obiektów sakralnych
Koszty ogrzewania kościoła oraz plebanii to w wielu parafiach największe pozycje w budżecie. Zapewnienie komfortu podczas mszy jest bardzo ważne, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że ogrzewanie chroni budynek przed zawilgoceniem i zagrzybieniem murów. Coraz częściej do tego celu stosuje się nowoczesne, gruntowe pompy ciepła.