Uponor Ogrzewanie/chłodzenie płaszczyznowe Uponor
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 77386
Porady od Uponor
Instalacja wodna w budynkach jednorodzinnych. O czym należy pamiętać?
Jakość wody dostarczanej do naszych domów jest ściśle regulowana nie tylko przez polskie prawo, ale także rozporządzenia Unii Europejskiej. Jednak, żeby z kranu leciała higienicznie czysta i bezpieczna woda, niezbędny jest projekt i technicznie sprawna instalacja wewnętrzna.
Jak kontrolować domowe instalacje za pomocą smartfona?
Inteligentne systemy są już na tyle zaawansowane technologicznie, że nie tylko generują oszczędności, ale też opanowały umiejętność uczenia się i samodzielnego zarządzania pracą instalacji w budynku. Do głównych zadań inteligentnych rozwiązań należy poznanie zwyczajów oraz nawyków domowników i sterowanie bez ich bezpośredniego zaangażowania.
Czy można wykonać komfortowe ogrzewanie minimalnym nakładem?
Wodne ogrzewanie podłogowe to bardzo popularne rozwiązanie, jednak nie może być stosowane we wszystkich istniejących budynkach, ze względu na ograniczoną nośność konstrukcji stropów.
Czy ciepła ściana jest lepsza od ciepłej podłogi?
Popularna podłogówka zyskała zwolenników dzięki wysokiej efektywności przy niskotemperaturowych źródłach ciepła i komfortowemu użytkowaniu. Wśród innowacyjnych rozwiązań w zakresie ogrzewania płaszczyznowego pojawia się również instalacja ścienna - jak działa i dlaczego warto wybrać ciepło ze ścian?
Ogrzewanie podłogowe na wiele sposobów od Uponor
Sposobów na instalację ogrzewania podłogowego jest wiele. System powinien zostać dopasowany przede wszystkim do potrzeb realizacji, uwzględniając jej zastosowanie (np. domowe lub komercyjne). Jednak niezależnie od wybranego rozwiązania montaż powinien przebiegać sprawnie, bez utrudnień i przekładać się na późniejsze, efektywne użytkowanie systemu. Pod lupę bierzemy najpopularniejsze sposoby mocowania ogrzewania podłogowego od fińskiego producenta - marki Uponor.
Trzy kroki do ciepłego domu. Izolacja, wydajne źródło ciepła i inteligentna instalacja niskotemperaturowa
Od 2021 roku nowe budynki muszą spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej. Głównym celem zmian jest przede wszystkim zmniejszenie zapotrzebowania na energię. Dzięki temu nieruchomości nie będą miały negatywnego wpływu na środowisko, a koszt ich użytkowania będzie niewielki. Jednak jak nowe normy przełożyć na stojące nawet od kilkudziesięciu lat domy? Czy podczas modernizacji starych budynków można wykorzystać wkraczające do branży budowlanej regulacje?