Montaż systemu Rotkalk Climaprotect
Montaż systemu wykonuje się od wewnątrz pomieszczenia i jest bardzo łatwy do wykonania. Płyty przykleja się do powierzchni ścian za pomocą specjalistycznego kleju, a następnie uzyskaną w ten sposób nową powierzchnię wykańcza za pomocą specjalnie dobranych produktów, w naszym przypadku jest to tynk wapienny o odczynie zasadowym, który nie jest tolerowany przez większość grzybów domowych. O tym, jak poprawić warunki klimatyczne i wyeliminować ryzyko powstawania pleśni w domu, piszemy w naszej poradzie.
Jak Rotkalk Climaprotect zabezpiecza ściany przed pleśnią?
Podstawową cechą systemu Knauf Rotkalk Climaprotect są jego właściwości kapilarne. System jest otwarty dyfuzyjnie i aktywny kapilarnie, dzięki czemu w sposób naturalny i skuteczny reguluje wilgoć w pomieszczeniu, a dzięki dużym siłom kapilarnym, rozprowadza zgromadzony kondensat po całej powierzchni płyty.
W praktyce wygląda to w ten sposób, że bardzo chłonne płyty perlitowe wchłaniają w swoją strukturę nadmiar wilgoci z pomieszczenia, przy jednoczesnym podnoszeniu temperatury powierzchniowej ściany.
Dzięki płytom Knauf Rotkalk Climaprotect, nie ma możliwości żeby na powierzchni ściany zabezpieczonej w taki sposób, zbierała się wilgoć i w konsekwencji rozwijała się pleśń. Płyty perlitowe działają dosłownie jak naturalny regulator wilgoci - gdy jest jej za dużo, kumulują ją a gdy jest jej mniej w pomieszczeniu - oddają. Na powierzchni ściany wykończonej systemem Rotkalk Climaprotect nie ma warunków do powstania pleśni i grzybów.
źródło i zdjęcia: Knauf