Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Spotkanie z laureatami 23. edycji konkursu KOŁO "Projekt Łazienki"

Zadanie w 23. edycji konkursu było wyjątkowo wymagające – uczestnicy musieli przedstawić projekt obiektu z funkcją toalety publicznej zlokalizowanego w Tatrzańskim Parku Narodowym. To miejsce, gdzie człowiek jest tylko gościem, który przede wszystkim ma szanować naturę. Podczas webinarium Geberit dla Młodych, laureaci Grand Prix "Projekt Łazienki 2021" zaprezentują zwycięską pracę.

Spotkanie z laureatami 23. edycji konkursu KOŁO "Projekt Łazienki"
GEBERIT Systemy Sanitarne
www.geberit.pl
GEBERIT Systemy Sanitarne
Dane kontaktowe:
22 376 01 00
Postępu 1, 02-676 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Webinarium Geberit dla Młodych - szczegóły spotkania z laureatami "Projektu Łazienki 2021"

Webinarium Geberit dla Młodych odbędzie się w piątek 21 stycznia o godz. 11:00 i poświęcone będzie podsumowaniu 23. edycji konkursu KOŁO ,"Projekt Łazienki 2021". Podczas spotkania zostanie przedstawiona zwycięska koncepcja w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki 2021”, organizowanym przez Geberit. O inspiracjach i pracy nad projektem opowiedzą laureaci Grand Prix konkursu – Ewa Pokrzywa i Marcin Gierbienis. Gościem specjalnym będzie również jeden z jurorów konkursu KOŁO - arch. Przemo Łukasik, który opowie o konkursach architektonicznych w karierze architekta.

Spotkanie poprowadzi Michał Bachowski, dyrektor kreatywny serwisu Noizz.pl, który współpracuje także z festiwalem Gdynia Design Days, jako członek rady programowej i kurator wystaw. Michał z wykształcenia jest ekonomistą i design managerem. Swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, pracując przy doradczych dla takich firm jak Leroy Merlin, PROFIm czy Zelmer. W latach 2012-2018 był częścią redakcji serwisu o trendach rynku i kultury F5, gdzie doszedł do stanowiska zastępcy redaktora naczelnego.

Kto wystąpi na webinarium Geberit dla Młodych?

  • Przemo Łukasik, współzałożyciel śląskiej pracowni medusa group. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Przemo Łukasik był jednym z jurorów konkursu KOŁO, organizowanego przez firmę Geberit.
  • Ewa Pokrzywa łączy studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wraz z pracą zawodową w biurze projektowym. Od 2019 roku jest członkiem studenckiego koła „Karpaty”, które działa we współpracy z małymi gminami. Inicjowane są w ten sposób projekty, które promują regionalizm i tożsamość miejscowości. W działalności projektowej podejmuje dialog z otoczeniem, aby jak najefektywniej połączyć projektowany budynek z naturą.
  • Marcin Gierbienis, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Akademii Fotografii w Krakowie, członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krakowskich firmach architektonicznych IPG, KKM Kozień Architekci i DDJM. W 2016 roku wraz z Damianem Poklewskim-Koziełł założył autorską pracownię projektową Gierbienis + Poklewski. Od roku 2017 roku jest asystentem badawczodydaktycznym Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Zespole Projektowania Obiektów Kultury Katedry A-6. W pracy badawczej interesuje się szeroko pojmowanymi relacjami pomiędzy architekturą i naturą, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska obiektów użyteczności publicznej i oceny jego jakości.  Od momentu powstania pracownia Gierbienis + Poklewski wielokrotnie dostawała nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach m.in. drugą za projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, drugą za The Pinocchio Children’s Library w Collodi i wyróżnienie za koncepcję kaplicy w Rwandzie. Za najważniejszy projekt uznaje – aktualnie w trakcie realizacji – budynek edukacyjny w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni.
  • Justyna Zborowska, szefowa komunikacji i PR marek Geberit i Koło. W branży łazienkowej pracuje od 20 lat, w firmie Geberit od 2015 roku. Odpowiada m.in. za konkurs „Projekt Łazienki” skierowany do studentów i młodych architektów, projekt Ambasador Geberit, skupiający przyjaciół marki i aktywności z architektami, inicjatywę „Strażnicy Rzek”, działania CSR oraz szeroko rozumiane działania w mediach tradycyjnych i społecznościowych.
Ewa Pokrzywa i Marcin Gierbienis, laureaci konkursu KOŁO "Projekt Łazienki 2021" fot. GEBERIT

Uczestnicy będą mieli możliwość wchodzenia w dyskusję oraz zadawania pytań prelegentom. Harmonogram webinarium prezentuje się następująco:

  • Godz. 11:00 - powitanie gości i widzów
  • Godz. 11:05 - wystąpienie Justyny Zborowskiej, Menedżer ds. Reklamy i PR, sekretarz konkursu
  • Godz. 11:15 - wystąpienie arch. Przemo Łukasika, współzałożyciela Medusa Group
  • Godz. 11:35 - wystąpienie Ewy Pokrzywy i Marcina Gierbienisa, laureatów konkursu KOŁO
  • Godz. 12:05 - pytania widzów i dyskusja

źródło i zdjęcia: KOŁO/Geberit