Stolarka aluminiowa - możliwości i zastosowanie

Do niedawna stolarka aluminiowa była spotykana wyłącznie w obiektach komercyjnych oraz w przestrzeni publicznej. Prywatni inwestorzy wybierali okna z drewna bądź tworzyw sztucznych. Współcześnie w polskich domach coraz częściej pojawiają się modele aluminiowe, które pozwalają na znacznie większą swobodę podczas projektowania wnętrz.

Stolarka aluminiowa - możliwości i zastosowanie
KRISHOME Okna, drzwi, bramy, rolety
Dane kontaktowe:
+48 61 662 41 38
Budowlana 1 62-300 Września, Psary Małe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety i możliwości stolarki aluminiowej

Jeszcze do niedawna stolarka aluminiowa była domeną nowoczesnych budynków użyteczności publicznej. Obecnie inwestorzy coraz częściej decydują się na jej montaż także w budownictwie jednorodzinnym. To nowoczesne i elegancie rozwiązanie pozwalające wykonać każdą nietypową realizację według wizji przyszłego właściciela domu – bez kompromisów. Do największych zalet stolarki aluminiowej należy:

  • przede wszystkim imponująca trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.
  • konstrukcje są odporne na wilgoć, zmiany temperatury i uszkodzenia mechaniczne, nie wymagają konserwacji.
  • wysoka energooszczędność i stabilność, dzięki czemu stosowane są w dużych przeszkleniach lub jako okna narożne. 

Wytrzymałość profili pozwala na montowanie grubych szyb o wysokości i szerokości do kilku metrów. Aluminiowe drzwi zewnętrzne posiadają ciepły system profili, charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, a także dopracowaną w każdym szczególe konstrukcją spełniającą normy antywłamaniowe. Dzięki unikalnej technologii okleinowania profili aluminiowych możliwe jest osiągnięcie spójności kolorystycznej całego kompletu stolarki. Inwestor może miksować stolarkę aluminiową z PVC optymalizując tym samym koszty budowy.

źródło i zdjęcie: Krispol