Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Soudal buduje fabrykę w Belgii

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-07-23

Koncern Soudal, światowy lider chemii budowlanej, rozpoczął budowę nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Turnhout w Belgii. Ta wysoko wyspecjalizowana fabryka pomoże zwiększyć moce w zakresie produkcji najwyższej jakości materiałów uszczelniających, specjalistycznych klejów oraz pian montażowych.

Inwestycja na ponad pięciu hektarach

Budowa fabryki w Belgii związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na specjalistyczne materiały budowlane marki Soudal. Wiosną tego roku koncern ogłosił przejęcie specjalistycznej fabryki w Bergen op Zoom w Holandii, o powierzchni ponad 10 000 m2, produkującej profesjonalne uszczelniacze i silikony na potrzeby sektora budowlanego.

Wizualizacja noowpowstającego zakładu produkcyjnego Soudal w Turnhout w Belgii

Niespełna trzy miesiące później rozpoczęła się budowa kolejnego zakładu produkcyjnego w Belgii, który ma zostać uruchomiony już w 2023 roku. Ta w pełni zautomatyzowana, nowoczesna fabryka zajmie powierzchnię ponad 20 000 m2, a cały obszar inwestycji łącznie z zapleczem logistycznym i magazynami to ponad 5 hektarów.

Budujemy przyszłość

Nasze motto „Budujemy przyszłość” w tym przypadku może być rozumiane dosłownie. Obecnie prowadzimy projekty budowlane w 12 spośród 23 naszych zakładów produkcyjnych na całym świecie. Fabryka w Turnhout jest projektem zdecydowanie wyróżniającym się pod względem inwestycji i innowacji. W pełni zautomatyzowany proces produkcyjny zapewni mniejsze zużycie energii i zredukowanie do minimum odpadów powstałych podczas wytwarzania produktów chemii budowlanej. W nowo budowanej fabryce zaprojektowaliśmy systemy przyjazne środowisku, które jeszcze przez wiele lat będą wyprzedzać rozwiązania obecnie wdrażane przy podobnych realizacjach. Chcemy także systematycznie rozszerzać nasze proekologiczne działania na istniejącą już infrastrukturę. Projekt fabryki w Turnhout otrzymał doskonałą ocenę zgodnie z systemem Breeam, a tym samym stanie się wzorem dla kolejnych zakładów produkcyjnych, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będą budowane przez Soudal - podsumowuje Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal.

Na drodze do ciągłego rozwoju

Celem budowy nowej fabryki jest zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu Soudal, który od wielu lat odnotowuje wzrost o co najmniej 10% w skali roku. Szacuje się, że Inwestycja będzie kosztować ponad 40 milionów EURO. W pierwszej kolejności zakład produkować będzie specjalistyczne kleje hybrydowe marki Fix All.

Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 23. zakładach produkcyjnych działających na 5. kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA