Technologia ThermoFibra wyróżniona Znakiem Jakości IRBS

Jury Programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki w tym roku nagrodziło firmę Deceuninck za opracowaną technologię wzmacniania profilu okiennego PVC włóknem szklanym ThermoFibra. Program IRBS co roku wyróżnia najbardziej innowacyjne rozwiązania, które są dostępne w Polsce, Europie i na świecie.

Technologia ThermoFibra wyróżniona Znakiem Jakości IRBS
Deceuninck Poland Sp. z o.o. Systemy profili z PVC
www.deceuninck.pl
Dane kontaktowe:
61 81 87 001
Poznańska 34 62-020 Swarzędz, Jasin
Zobacz firmę w innym dziale: Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Okno kompozytowe Deceuninck ze statuetką

Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki to jedyny taki program w branży, który ocenia i docenia producentów maszyn, komponentów, systemów, programów IT, elementów do montażu i akcesoriów.

Wyróżniane są rozwiązania spełniające kryteria innowacyjności oraz te uwzględniające aktualne potrzeby konsumentów, automatyzację, ekologię, intuicyjność działań czy informatyzację.

W tegorocznej edycji jury doceniło technologię wzmacniania profilu okiennego PVC włóknem szklanym ThermoFibra, przyznając firmie Deceuninck jedną z jedenastu statuetek tegorocznego Laureata programu i certyfikat poświadczający przyznanie Znaku Jakości IRBS.

Zalety włókna szklanego w skrzydłach okiennych

Zastosowanie włókna szklanego w skrzydle eliminuje całkowicie konieczność stosowania wzmocnień stalowych, co znacząco wpływa na procesy produkcyjne, zakupowe i logistyczne. Może okazać się to szczególnie ważne w obecnym czasie, gdy rynek doświadcza sporych problemów związanych z dostawami stali.

Porady dotyczące zakupu okien - dowiedz się więcej

Ponadto, dzięki zastosowaniu włóka szklanego możliwe było zredukowanie przylgi w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm, co jest wizualnym wyróżnikiem profili PVC na rynku.

Dzięki zastosowaniu włóka szklanego możliwe było zredukowanie przylgi w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm
Dzięki zastosowaniu włóka szklanego możliwe było zredukowanie przylgi w standardowym skrzydle Elegant do 7 mm

- Stworzyliśmy produkt, który pomaga w osiągnięciu doskonałych wartości izolacyjnych, jest smukły i idealnie wpasowuje się w przestrzeń domów. Ale przede wszystkim to, co wyróżnia nasze rozwiązanie, to fakt, że wiązki włókna szklanego są ciągłe, na całej długości profilu, a nie rozproszone w całej objętości co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie wzmocnień stalowych z tak wzmocnionego profilu. Wpłynęło to także na znaczące skrócenie czasu produkcji oraz ograniczenie potencjalnych problemów związanych z ograniczonymi dostawami stali. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że opracowana przez nas technologia ThermoFibra została doceniana po raz kolejny przez branżę - mówi Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Zarządzania Produktem.

Produkty dla zrównoważonego budownictwa: inwestycja na przyszłość - znajdź sprzedawcę

Technologia ThermoFibra umożliwiła realizację okien o dużych rozmiarach bez obniżania parametrów cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku standardowych profili wzmacnianych stalą. Osiągnięto łatwiejsze zarządzanie stanami magazynowymi, zmniejszenie ciężaru okien, poprawę warunków pracy, oszczędność w transporcie i ograniczenie potencjalnych urazów związanych z pracą przy ciężkich elementach.

Co istotne, materiał wykorzystywany w serii okien Elegant z zastosowaniem wyżej wymienionej technologii w całości nadaje się do recyklingu.
Wcześniej ThermoFibra została nagrodzona w konkursie TopBuilder 2020 w kategorii Nowość i Innowacja Roku.

źródło i zdjęcie: Deceuninck