Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Okno i wyłaz RESET - montaż na dachach o kącie od 5 stopni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-02-23

Na rynku trudno znaleźć okna dachowe dedykowane spadom o kącie poniżej 15 stopni. Rozwiązaniem mogą być innowacyjne okna i wyłazy z serii RESET, produkowane przez firmę Okpol, które można montować już na dachach o 5-stopniowym nachyleniu połaci dachowej.

RESET - dachowe okno przyszłości

4-szybowe okno z linii RESET z szybą hartowaną P2A zintegrowane jest z kołnierzem, który wykonany został z mieszanki EPDM będącej wysokoodpornym na działanie czynników atmosferycznych elastomerem. EPDM ma również doskonałe właściwości izolacyjne i skutecznie chroni przed wilgocią.

Dzięki właściwościom tego materiału, kołnierz pozostanie elastyczny nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Przeprowadzone testy potwierdziły jego wytrzymałość na temperatury od -40 do +150 stopni Celsjusza. Kołnierz wykonany z EPDM zapewnia także wyciszenie pomieszczenia - niweluje on bowiem słyszalne zwykle na poddaszu uderzenia kropli deszczu o aluminiową powierzchnię kołnierza okna dachowego.

Na uwagę zasługują również parametry samego okna. W porównaniu ze standardowymi oknami, ma ono aż o 40% większą powierzchnię przeszklenia, a współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw = 0,79 W/m2K. Profil wykonany jest z PVC wypełnionego pianą poliuretanową, efektywnie podwyższającą izolacyjność termiczną okna. Okno dachowe IGX F1 RESET jest super energooszczędne i nie wymaga konserwacji.

Łatwy montaż okna dachowego IGX F1 RESET

O ile wcześniej opisane zalety okna docenią przede wszystkim użytkownicy, o tyle łatwy montaż okna z linii RESET jest dobrą wiadomością dla dekarzy i monterów. Montaż okna IGX F1 RESET może być wykonany na dachu o bardzo szerokim kącie nachylenia, wahającym się w granicach od 5 do 90 stopni, w większości pokryć dachowych (ponieważ wyposażone jest w uniwersalny kołnierz).

Okna te można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 10 cm przerwy między nimi. Dzięki kołnierzowi EPDM prace przebiegają niezwykle szybko - średni czas montażu okna wynosi zaledwie 15 minut - i są bardzo bezpieczne. Materiał ten nie kaleczy bowiem dłoni, co zdarza się nader często w przypadku kołnierzy aluminiowych.

VERSA RESET WVR V8 - pierwszy taki wyłaz dachowy na rynku

W ofercie firmy Okpol do okna z kołnierzem z EPDM dołączył wyłaz dachowy VERSA. Podstawę tego produktu stanowi dobrze znany wyłaz VERSA, ulepszony o zintegrowany z nim kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3-szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy P2A).

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8. fot. OKPOL
Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8

Wyłaz wykonany jest z klejonego drewna sosnowego i wyposażony w rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła oraz ogranicznik zamknięcia, zapobiegający zatrzaśnięciu się wyłazu w trakcie prac na dachu. Dodatkowo w zestawie znajduje się listwa kominiarska, której zadaniem jest zabezpieczenie stolarki przed uszkodzeniem przy wychodzeniu przez wyłaz.

VERSA RESET WVR V8 to jedyny wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM, który można montować na dachach o kącie nachylenia od 5 do 75 stopni, także w zespoleniach – stosując przy tym jeden typ kołnierza.

Innowacyjna seria okien i wyłazów dachowych RESET

Produkty z serii RESET wyposażone są we wsporniki dachówki, które zapewniają poprawne osadzenie okna oraz kątowniki (WVR V8) i narożniki (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza, tzw. „fartuch” jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Innowacyjna seria RESET powstała w wyniku badań laboratoryjnych i opinii fachowców. Jej projektanci stworzyli zaawansowane technologicznie produkty, stworzone z myślą o bezpieczeństwie, ekologii i ekonomii.

źródło i zdjęcia: OKPOL

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum