PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Okno i wyłaz RESET - montaż na dachach o kącie od 5 stopni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-02-23

Na rynku trudno znaleźć okna dachowe dedykowane spadom o kącie poniżej 15 stopni. Rozwiązaniem mogą być innowacyjne okna i wyłazy z serii RESET, produkowane przez firmę Okpol, które można montować już na dachach o 5-stopniowym nachyleniu połaci dachowej.

RESET - dachowe okno przyszłości

4-szybowe okno z linii RESET z szybą hartowaną P2A zintegrowane jest z kołnierzem, który wykonany został z mieszanki EPDM będącej wysokoodpornym na działanie czynników atmosferycznych elastomerem. EPDM ma również doskonałe właściwości izolacyjne i skutecznie chroni przed wilgocią.

Dzięki właściwościom tego materiału, kołnierz pozostanie elastyczny nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Przeprowadzone testy potwierdziły jego wytrzymałość na temperatury od -40 do +150 stopni Celsjusza. Kołnierz wykonany z EPDM zapewnia także wyciszenie pomieszczenia - niweluje on bowiem słyszalne zwykle na poddaszu uderzenia kropli deszczu o aluminiową powierzchnię kołnierza okna dachowego.

Na uwagę zasługują również parametry samego okna. W porównaniu ze standardowymi oknami, ma ono aż o 40% większą powierzchnię przeszklenia, a współczynnik przenikania ciepła wynosi Uw = 0,79 W/m2K. Profil wykonany jest z PVC wypełnionego pianą poliuretanową, efektywnie podwyższającą izolacyjność termiczną okna. Okno dachowe IGX F1 RESET jest super energooszczędne i nie wymaga konserwacji.

Łatwy montaż okna dachowego IGX F1 RESET

O ile wcześniej opisane zalety okna docenią przede wszystkim użytkownicy, o tyle łatwy montaż okna z linii RESET jest dobrą wiadomością dla dekarzy i monterów. Montaż okna IGX F1 RESET może być wykonany na dachu o bardzo szerokim kącie nachylenia, wahającym się w granicach od 5 do 90 stopni, w większości pokryć dachowych (ponieważ wyposażone jest w uniwersalny kołnierz).

Okna te można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 10 cm przerwy między nimi. Dzięki kołnierzowi EPDM prace przebiegają niezwykle szybko - średni czas montażu okna wynosi zaledwie 15 minut - i są bardzo bezpieczne. Materiał ten nie kaleczy bowiem dłoni, co zdarza się nader często w przypadku kołnierzy aluminiowych.

VERSA RESET WVR V8 - pierwszy taki wyłaz dachowy na rynku

W ofercie firmy Okpol do okna z kołnierzem z EPDM dołączył wyłaz dachowy VERSA. Podstawę tego produktu stanowi dobrze znany wyłaz VERSA, ulepszony o zintegrowany z nim kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3-szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy P2A).

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8. fot. OKPOL
Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8

Wyłaz wykonany jest z klejonego drewna sosnowego i wyposażony w rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła oraz ogranicznik zamknięcia, zapobiegający zatrzaśnięciu się wyłazu w trakcie prac na dachu. Dodatkowo w zestawie znajduje się listwa kominiarska, której zadaniem jest zabezpieczenie stolarki przed uszkodzeniem przy wychodzeniu przez wyłaz.

VERSA RESET WVR V8 to jedyny wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM, który można montować na dachach o kącie nachylenia od 5 do 75 stopni, także w zespoleniach – stosując przy tym jeden typ kołnierza.

Innowacyjna seria okien i wyłazów dachowych RESET

Produkty z serii RESET wyposażone są we wsporniki dachówki, które zapewniają poprawne osadzenie okna oraz kątowniki (WVR V8) i narożniki (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza, tzw. „fartuch” jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Innowacyjna seria RESET powstała w wyniku badań laboratoryjnych i opinii fachowców. Jej projektanci stworzyli zaawansowane technologicznie produkty, stworzone z myślą o bezpieczeństwie, ekologii i ekonomii.

źródło i zdjęcia: OKPOL

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum