Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Blacha dachowa

Czy dachówka ze skalną posypką jest równie dobra co gont?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-02-04

Drewniany dom wymaga rozwiązań, które jednocześnie będą zachwycać, jak i opierać się siłom natury. Blachodachówki z posypką skalną GERARD Corona to produkt najwyższej klasy, efekt nieustannie ulepszanej technologii - od wielu lat inżynierowie firmy udoskonalają proces produkcji. W ten sposób uzyskano pokrycie spełniające najwyższe wymogi klientów i projektantów. 

Blachodachówka Gerard jest odporna na korozję

Swoje właściwości blachodachówka z posypką zawdzięcza sumie wielu warstw. Stal z obu stron zabezpiecza aluminiowo-cynkowa powłoka, na którą dodatkowo nakłada się żywicę akrylową. Alucynk jest aktywny, dzięki czemu nie rdzewieje nawet przy zarysowaniu w uszkodzonym punkcie. Nie ma ponadto ryzyka, że rdza pojawi się w miejscu przecięcia panelu, gdzie „zabliźni się” cząsteczkowo. Takie zabezpieczenie antykorozyjne jest najbardziej skuteczne, dlatego gwarancja obowiązuje nawet gdy pokryjemy nią dach nadmorskiego budynku.

W konstrukcji pokrycia najważniejsza jest jednak baza. To unikatowe spoiwo łączące blachę z posypką w taki sposób, że kruszywo nie obsypuje się ani podczas montażu, ani podczas obróbki, ani w trakcie użytkowania. Każdy z etapów objęty jest 50-letnią gwarancją producenta, wynikająca z ponad 60-cio letniego doświadczenia w produkcji.

Czym charakteryzuje się skalna posypka?

Wierzchnia część dachówki wykończona jest strukturą kamienia naturalnego. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu tzw. posypki, czyli sypkiej, naturalnej materii skalnej pozyskiwanej z rozdrobnionej skały. Ostatni szlif pokryciu nadaje szkliwo z przezroczystego akrylu. Tak powstają bardzo lekkie moduły dachówki w postaci paneli, formowanych w prostokątne profile. Mocuje się je do łat za pomocą gwoździ nabijanych od czoła modułu, równolegle do połaci. W ten sposób powstaje trwała, zwarta konstrukcja nie do naruszenia. Łatwy montaż, elastyczność pokrycia i systemowość blachodachówki z posypką plasują ją w gronie najchętniej wybieranych materiałów dekarskich ostatnich lat. Pokrycie można z powodzeniem stosować zarówno na etapie budowy, jak i modernizacji domu.

Łukasz Malicki, Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną GERARD Ahi Roofing
Łukasz Malicki, Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną GERARD Ahi Roofing

Lekka blachodachówka nie obciąża konstrukcji dachu, jest odporna na burze, grad, wiatr do 200 km/h, promieniowanie UV, hałas oraz ogień - ognioodporna, niepalna materia to bariera dla płomieni, skutecznie chroniąca przed ogniem wnętrze domu. Dodatkowo, gruboziarnista struktura powłoki pokrycia zapobiega osunięciom śniegu bez potrzeby montowania płotków, a system paneli znosi obciążenie zalegającej masy śniegu bez uszczerbku dla konstrukcji dachu.

Blachodachówka z posypką to trwała, praktyczna i efektowna forma wykończenia dachu, wyraźnie definiująca styl budowli. W gamie wariantów stylistycznych znajdują się zarówno klasyczne, jak i awangardowe linie wzornicze, z dopasowanymi akcesoriami dachowymi.

 źródło i zdjęcia: GERARD Ahi Roofing

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum