Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Nowoczesne stolarstwo w czasach pandemii

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-01-19

W wyniku pandemii COVID-19, w ubiegłym roku znacząca część usług musiała zostać przeniesiona do Internetu, co dotknęło także firmy z branży stolarskiej.

Dlatego podjęte przez przedsiębiorców kroki umożliwiły zmniejszenie częstotliwości wizyt w sklepach, salonach i innych lokalach stacjonarnych, a stolarze przy pomocy narzędzi online mogli ograniczyć swoją pracę w terenie do dwóch aspektów - pomiaru i montażu. Z jakich zatem narzędzi korzystano? Przykładem może być tutaj WebCut oraz Decofinder firmy JAF Polska.

WebCut to najprościej mówiąc usługa cięcia i okleinowania online. Dzięki niej jesteśmy w stanie zamówić płyty na wymiar z dostawą lub odbiorem własnym. Dostarczone materiały są gotowe do montażu, więc równie dobrze można je zamówić bezpośrednio do klienta, jeśli zajmujemy się produkcją mebli zawodowo.

- Płyty przyjeżdżają precyzyjnie docięte, w wybranych strukturach oraz dopasowanych obrzeżach. Wprowadzamy formatki, a program sam dba o jak najbardziej oszczędny rozkrój. Jednak w pakiecie otrzymujemy znacznie więcej. Przede wszystkim dostęp do pełnej bazy produktów i związanych z nimi korzyści. Mamy aktualny wgląd w ceny oraz stany magazynowe, a zamówiony przez WebCut towar jest automatycznie rezerwowany na magazynie. To wszystko dostępne jest przez 24 godziny na dobę, bez potrzeby wychodzenia z domu i – na przykład - tankowania paliwa. Więc mamy podwójną oszczędność: pieniędzy i czasu - mówi Paweł Rachowiak, kierownik produkcji w JAF Polska.

Instrukcja obsługi

Tworzenie nowego zamówienia zaczynamy od wejścia pod adres www.jaf-polska.pl i kliknięcia Usługi cięcia, którą znajdziemy w prawym górnym rogu strony. Usługa dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, jednak rejestracja trwa dosłownie kilkanaście sekund. Do usługi WebCut możemy przejść również z poziomu sklepu internetowego JAF Polska.

W jaki sposób skorzystać z usługi? Najpierw klikamy "Utwórz nowe zamówienie", a następnie dodajemy zestaw formatek. Podczas zakupów w sklepie internetowym, należy kliknąć przycisk "Dodaj do cięcia", tuż obok interesującej nas płyty. Jeżeli poszukujemy konkretnego materiału, możemy go łatwo znaleźć za pomocą filtrów. Sprawdzamy dostępność poszczególnych płyt i przechodzimy do wymiarów formatek.

Nowoczesny stolarz jest na bieżąco z nowościami ze świata stolarstwa i wie jak ułatwić sobie życie
Nowoczesny stolarz jest na bieżąco z nowościami ze świata stolarstwa i wie jak ułatwić sobie życie

Po prawej wybieramy pasujące obrzeża, a poniżej określamy ich dokładny rodzaj. Kolejne elementy dodajemy przy użyciu ikony plusika [+], znajdującej się zawsze na końcu ostatniej pozycji w zamówieniu. W następnym kroku program optymalizuje rozkrój i przedstawia gotowy plan cięcia, który wystarczy zaakceptować. Możemy jeszcze dodać własny komentarz, a nawet wybrać preferowaną datę dostawy. Cały czas mamy też wgląd w poprzednie zamówienia, zarówno te robocze, jak i już zrealizowane.

Znajdź swój styl

A co w przypadku, gdy stoimy przed wyborem idealnego dekoru do nowej kuchni? Poszukiwania musimy rozpocząć drogą eliminacji, a następnie trzymać się określonych kryteriów. Tylko jak to zrobić bez tradycyjnej wycieczki po sklepach? Jak wyjaśnia ekspert JAF Polska, z pomocą przybywa wyszukiwarka dekorów Decorfinder:

- Dzięki Decofinder, żadne próbniki nie będą więcej potrzebne. Program umożliwia skuteczne poszukiwania dekorów według gatunku drewna, koloru lub wyglądu. Co więcej, do wyboru mamy także typ powierzchni. Jeżeli znamy już numer upatrzonego dekoru, wówczas wpisując go w wyszukiwarkę dostępną na stronie, od razu uzyskujemy informację o powiązanych z nim produktach - laminatach, blatach, płytach czy obrzeżach. Widzimy również aktualne ceny i dokładną specyfikację każdego z nich. Do dyspozycji mamy niemal 900 wzorów od wiodących producentów.

Wszystko w jednym miejscu

Jeżeli już wybieramy się na zakupy, to warto zrobić je w jednym miejscu. Niestety produkcja i łańcuchy dostaw wielu producentów zostały wstrzymane lub przebiegają w sposób chaotyczny. W obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są obszerne stany magazynowe. Pomimo trwającego oblężenia marketów budowlanych - nadal możemy takie znaleźć.

W połączeniu z doświadczeniem i innowacyjnymi usługami online, stolarze też mogą pracować zdalnie. Do tego wystarczą elektronarzędzia do montażu, łącze internetowe oraz zwymiarowany projekt. Jeżeli chodzi o zakup materiałów, w tej materii kompleksowy asortyment posiada JAF Polska. W ofercie firmy znajdziemy gamę różnorodnych płyt meblowych marek Egger, Kronospan, Cleaf oraz Innovus od Sonae Arauco, której paleta obejmuje 27 starannie wyselekcjonowanych dekorów w nowoczesnym stylu. Oprócz płyt meblowych, na stanie znajdziemy także okucia oraz systemy renomowanych marek – m.in. Blum.

źródło i zdjęcia: JAF Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum