Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Podgrzewacz wody na działkę lub do domku letniskowego

Małe podgrzewacze przepływowe (230 V) to najbardziej efektywny sposób podgrzewania wody. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się przy umywalce, prysznicu w domku letniskowym lub na działce.

Podgrzewacz wody na działkę lub do domku letniskowego
Kospel Elektryczne przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody, wymienniki c.w.u.
kospel.pl
Kospel Elektryczne przepływowe i pojemnościowe podgrzewacze wody, wymienniki c.w.u.
Dane kontaktowe:
94 346 38 08, 94 346 04 32, 801 011 225
Olchowa 1, 75-136 Koszalin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Na rynku jest dostępnych wiele tego typu modeli urządzeń, firma KOSPEL specjalizuje się w ich produkcji od niemal 30 lat. Dzisiaj przepływowe podgrzewacze wody produkowane przez Kospel cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie. Doskonałą alternatywą są również pojemnościowe podgrzewacze wody. Sprawdźmy, dlaczego warto wybrać niezawodne podgrzewacze Kospel!

Zalety przepływowych podgrzewaczy wody Kospel

Jedną z największych zalet przepływowych podgrzewaczy wody są ich niewielkie gabaryty. Dzięki nim możemy je podłączyć blisko miejsca poboru ciepłej wody. Na energooszczędność wpływa również załączanie się urządzenia jedynie w momencie odkręcania kranu. W związku z tym nie występują straty związane z przechowywaniem ciepłej wody w zbiorniku oraz jej przepływem przez długi rury. Podgrzewacze przepływowe mają wysoką klasę efektywności energetycznej A.

Podgrzewamy wodę w domku letniskowym

Dużą popularnością cieszy się podgrzewacz umywalkowy (EPS2). Urządzenie jest wyposażone w baterię i wieszane bezpośrednio nad umywalką. W domkach letniskowych i na campingach często stosuje się podgrzewacz EPS2.P. Przepływowe podgrzewacze prysznicowe mają wysoki stopień ochrony IP25. Ich obudowy są tak uszczelnione, aby można je było montować bezpośrednio w kabinach prysznicowych.

Podgrzewacz umywalkowy EPS2. Kospel
Podgrzewacz umywalkowy EPS2 Kospel

Z kolei podgrzewacze EPO2 i EPO najczęściej montowane są w kuchni. Dzięki małemu rozmiarowi można je łatwo schować w szafce pod zlewozmywakiem. Modele te mają odpowiednią moc na poziomie 6 kW wystarczającą do podstawowych zastosowań w kuchni.

Podgrzewacze EPO2 i EPO Kospel
Podgrzewacze EPO2 i EPO Kospel

Wymienione podgrzewacze zasilane są napięciem 230 V, dedykowane do instalacji przy jednym ujęciu ciepłej wody użytkowej. Jeżeli chcemy uzyskać większe ilości ciepłej wody w kilku kranach musimy zastosować urządzenia trójfazowe, zasilane napięciem 400V.

Odpowiednia instalacja elektryczna do montażu podgrzewacza przepływowego

Podgrzewacze przepływowe mają stosunkowo dużą moc. W związku z tym wymagają odpowiedniej instalacji elektrycznej. Jeśli okaże się to problemem, wówczas alternatywą są ogrzewacze pojemnościowe. Moce grzałek w ogrzewaczach pojemnościowych umożliwiają podłączenie do zwykłych gniazdek elektrycznych. Najistotniejszym kryterium doboru urządzenia jest jego pojemność. Do umywalki lub zlewozmywaka można zastosować ogrzewacz Kospel POC Luna inox o pojemności 5 lub 10 litrów. W takich warunkach mały bojler elektryczny doskonale spełni swoja rolę.

Co wybrać? Elektryczny podgrzewacz wody czy piecyk gazowy

Podgrzewacze elektryczne mają przewagę nad urządzeniami gazowymi. Nie wymagają budowy specjalnych przyłączy gazowych (instalacja elektryczna jest w każdym domu), ani dostępu do komina. Pomieszczenia nie muszą być wentylowane jak to ma miejsce w przypadku piecyków gazowych. Dużą zaletą jest również bezpieczeństwo jakie daje eksploatacja podgrzewaczy elektrycznych. Urządzenia nie wydzielają niebezpiecznych gazów, a ich użytkowanie nie grozi wybuchem.

źródło i zdjęcie: Kospel