Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Kuchnia idealnie dopasowana z JAF

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-09-29

Zazwyczaj wnętrza, które nas otaczają są odzwierciedleniem indywidualnych upodobań. Decydujemy się na rzeczy, które podobają nam się w danej chwili i jednocześnie pasują do naszego stylu, czyli wcześniejszych decyzji zakupowych. Jednak jest spora różnica pomiędzy małymi dodatkami takimi jak nowy wazon, a dużymi zakupami - meblami czy sprzętem AGD. Dlatego wybierając rzeczy droższe, najczęściej stawiamy na na ponadczasowe wzory, które nie opatrzą się w ciągu kilku miesięcy i pozwolą na wygodne dopasowanie kolejnych elementów aranżacyjnych.

Odpowiednio dobrane dekory to nie wszystko

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest strefa dzienna, na którą składa się połączenie salonu i kuchni. W mniejszych mieszkaniach taki układ pozwala na wizualne powiększenie przestrzeni. Jednym z głównych elementów definiujących wystrój jest zabudowa kuchenna. Dlatego decydując się na konkretny styl, powinniśmy zwrócić uwagę na trwałość użytych materiałów, jak również na ich ogólną estetykę.

Zazwyczaj mamy w głowie wizję kuchni, do momentu kiedy staniemy przed wyborem jednego konkretnego dekoru… z tysięcy dostępnych wariantów. Okazuje się również, że niestety to nie wszystko. Na efekt końcowy składa się połączenie dekorów oraz obrzeży. Ich odpowiednia kombinacja sprawi, że fronty i brzegi poszczególnych elementów będą wyglądać jak wykonane z jednorodnego materiału. Do tego dochodzi jeszcze struktura, decydująca o wrażeniach dotykowych oraz o tym, czy całość wygląda autentycznie. Inną powierzchnię powinna mieć płyta naśladują marmur, a inną drewnopodobna dębowa.

Znajdź swój styl

Producenci zdają sobie sprawę z wielu trudności i wychodzą nam naprzeciw. Jednym z liderów w dziedzinie innowacji jest EGGER - międzynarodowy potentat w produkcji płyt meblowych. Razem z nową kolekcją wysokiej jakości dekorów, otrzymujemy gotowe zestawy dekorów, struktur i obrzeży. Umiejętnie dopasowane do konkretnych upodobań.

Wysokiej jakości dekory EGGER
Wysokiej jakości dekory EGGER

Nowa kolekcja EGGER to innowacyjne spojrzenie na projektowanie mebli. Producent pogrupował swój asortyment w 9 tematycznych światów, które nawiązują do wiodących styli w architekturze wnętrz. W każdym z nich znajdziemy szczegółowo przemyślane kombinacje wzorów. To nie tylko gotowa recepta na blat w marmurowym stylu, ale i całą kuchnię wpisującą się w pożądany klimat. Od nowoczesnego, skandynawskiego, klasycznego, poprzez loftowy, vintage, aż po glamour.

Przykładowo szukamy czegoś naturalnego, rustykalnego. Możemy więc zdać się na świat PureNature. Tam znajdziemy nie tylko umiejętnie postarzony dekor H1344 Dąb Sherman w kolorze koniakowego brązu, ale i dopasowaną do niego strukturę ST32 FeelwoodVintage. Dzięki temu efektowny rysunek drewna wzbogacimy o realistyczne wrażenia dotykowe. Do wszystkich dekorów przygotowano uzupełniające obrzeża, więc nie musimy martwić się o różnice w odcieniach lub inne dysproporcje - mówi Robert Sikora, ekspert z JAF Polska

Zaprojektuj kuchnię na lata

Spójne łączenie materiałów to rozwiązanie przyszłościowe. EGGER wprowadza nowe wzory co 3 lata, natomiast dotychczasowe pozostają w ciągłej sprzedaży. Rozbudowana kolekcja materiałów zapewnia dostęp do najpopularniejszych wzorów, które niezależnie od partii wyglądają tak samo. Dlatego dobór fragmentu pasującego obrzeża nie stanowi problemu - nawet po kilku latach. Bardzo trudno jest własnoręcznie polakierować dwa kawałki drewna tak, żeby wyglądały identycznie. Zwłaszcza w długich odstępach czasu. Natomiast dobrać brakujący dekor lub obrzeże razem z EGGER? Nic prostszego.

Internetowa Wyszukiwarka Dekorów JAF

Zamiast tracić czas na jeżdżenie po salonach i wertowanie kolejne próbników, wystarczy skorzystać z internetowej Wyszukiwarki Dekorów JAF: pod adresem www.jaf-polska.pl/decorfinder czeka na nas prawie 1000 różnych wzorów. Poszukiwania możemy zacząć albo od zaznaczenia typu dekoru (m.in. drewno, kamień, metal, okleina naturalna), albo od grupy powierzchni (np. abstrakcyjna, unikolor). Do wyboru mamy też oczywiście sortowanie po gatunku drewna, nazwie producenta lub numerze dekoru. Od razu widzimy listę dostępnych produktów z aktualnymi cenami. Czytelnie podsumowane i dostępne o każdej porze z laptopa, czy nawet smartfona.

Internetowa Wyszukiwarka Dekorów JAF - sprawdź

Na wstępie warto jest się zalogować, żeby wykorzystać możliwości tego narzędzia w pełni. Od teraz możemy sobie wygodnie zapisywać przeglądane dekory i wracać do nich w dowolnym momencie. To przydatna sprawa, zwłaszcza gdy nie możemy się zdecydować i chcemy porównać kilka alternatywnych opcji - podpowiada Robert Sikora z JAF Polska. Zatem stawiajmy na nowoczesne rozwiązania!

źródło i zdjęcie: JAF Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum