Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna dachowe

Okna dachowe FAKRO doświetlają mieszkania w Lwowskim Kwartale

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-09-10

Coraz więcej ciekawych projektów mieszkaniowych pojawia się na Ukrainie. Nowe osiedla mają wiele inteligentnych rozwiązań, które pozwalają każdemu właścicielowi zaprojektować swoje mieszkanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dziś opowiemy o jednym z takich projektów.

Osiedle mieszkaniowe Lwowski kwartał w Kijowie

Osiedle mieszkaniowe „Lwowski kwartał” powstało w historycznej dzielnicy Kijowa - Podole. Składa się z siedmiu dziesięciokondygnacyjnych budynków o dużej powierzchni przeszklenia.

Dach w tak wysokich budynkach jest dość nietypowy, a mianowicie jest on skośny. Umożliwiło to zamontowanie okien dachowych FAKRO w zespoleniach. Dwupoziomowe apartamenty na najwyższych piętrach zostały obficie wypełnione naturalnym światłem. Tak powstał kompleks mieszkalny o nowoczesnym designie i oryginalnym charakterze.

Nadiya Shulha, architekt studia projektowego HB Interiors, pokazała nam, jak wygląda jedno z mieszkań na najwyższym piętrze osiedla mieszkaniowego „Lwowski kwartał”.

Nadiya zaprojektowała mieszkanie dla młodej i bardzo kreatywnej osoby. Klientka jest profesjonalną wizażystką, więc jej głównym wymogiem było uzyskanie przestrzeni, która będzie odpowiadać jej upodobaniom i potrzebom związanym z jej zawodem. Pod względem designu kobieta wybrała eklektyczne wnętrze w stylu skandynawskim. W rezultacie otrzymano bardzo jasną i delikatną przestrzeń z wieloma interesującymi, pomysłowymi akcentami.

Wnętrza pełne światła z oknami FAKRO

„Wszystkie pokoje łączy jedna koncepcja, ale każdy z nich ma swój własny charakter. Chociaż mieszkanie ma dwa piętra, jego powierzchnia jest niewielka. Dlatego przede wszystkim zadbaliśmy o funkcjonalność i ergonomię, a potem dodano piękno. Myślę, że wszystko się udało” - mówi Nadiya.

Okna dachowe nadały wnętrzu dużo indywidualności. Architekt wzięła pod uwagę rozmieszczenie okien, co dało impuls do stworzenia kolejnego ciekawego detalu wnętrza.

Okno dachowe w sypialni było właśnie takim elementem. Zrobiliśmy geometryczny wzór na suficie i oprawiliśmy je w ramę. Myślę, że bardzo fajnie jest położyć się na łóżku i spojrzeć w niebo, a jeśli słońce świeci bardzo jasno, zawsze można zasłonić żaluzje” - dodaje Nadiya.

Okna dachowe w salonie i makeup roomie, zamontowane na całej wysokości ścian, stworzyły niepowtarzalny klimat i skutecznie doświetliły wnętrza. Dodatkowo mądre wykorzystanie powierzchni pozwoliło na stworzenie praktycznego i stylowego mieszkania.

źródło i zdjęcia: FAKRO

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum