Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Rury i łączniki z tworzyw sztucznych

Bezpieczne i bezawaryjne - rury i złączki instalacyjne Uponor

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-11-12

Odpowiednie połączenia w instalacjach umożliwiają prawidłowy przepływ mediów, ale także gwarantują stabilność i bezpieczeństwo całego systemu. Pozornie niewielka usterka, może mieć katastrofalne skutki dla całego budynku. Jak mawiają starzy hydraulicy „Woda zawsze znajdzie drogę”.

Słaba jakość wykorzystywanych materiałów czy nieodpowiedni montaż mogą doprowadzić do usterek i awarii, które w przypadku instalacji wodnych są niezwykle trudne do zlokalizowania. Jednak na rynku dostępne są nowoczesne rozwiązania, które skracają czas pracy i gwarantują niezawodność całej instalacji.

Instalacje wodne to rozwiązanie systemowe

Do głównych zadań złączek należy zapewnianie najwyższej trwałości, a przede wszystkim niedopuszczenie do zanieczyszczenia wtórnego wody wodociągowej. Aby mieć pewność, że cała instalacja będzie pracowała sprawie, najważniejszą zasadą jest zastosowanie rur i złączek jednego systemu. Wśród nowatorskich rozwiązań są również elastyczne rury, dzięki którym ograniczamy konieczność stosowania dodatkowych złączek, jak m.in. kolanka.

Nowoczesna złączka instalacyjna okiem Eksperta Uponor

- Nowoczesne złączki umożliwiają szybkie zlokalizowanie ewentualnych usterek bez potrzeby rozbierania całej instalacji. Odpowiednie spasowanie zapewnia trwałość całej instalacji, a innowacyjne metody stosowane do produkcji złączek eliminują konieczność używania dodatkowych akcesoriów.

Ponadto połączenia tego typu są w pełni bezpieczne. Innowacyjna konstrukcja szczęk i tulei na złączce uniemożliwia ich zaciśnięcie w nieodpowiednim miejscu. Jeżeli złączka nie zostanie jednak zaprasowana, to podczas próby szczelności instalacja może zacząć przeciekać przy najmniejszym ciśnieniu.

Ponadto produkty tego typu przeznaczone są do funkcjonowania nawet w najcięższych warunkach dla stałej temperatury 80 stopni Celsjusza i maksymalnego, stałego ciśnienia roboczego 10 bar - tłumaczy Piotr Serafin, ekspert techniczny z firmy Uponor.

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonana jest instalacja, zarówno rura, jak i złączka, powinny pochodzić od jednego producenta, wtedy będziemy mieć pewność trwałego i niezawodnego połączenia.

Rury bezszwowe - bez słabych punktów

Wśród nowoczesnych systemów instalacyjnych na rynku dostępne są innowacyjne rury, które gwarantują nawet o 40% mniejszy promień gięcia. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań, które często wyklucza konieczność stosowania w wielu miejscach kolan połączeniowych.

Wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS - duża elastyczność i o 40% mniejszy promień gięcia


Wielowarstwowa rura Uni Pipe PLUS - duża elastyczność i o 40% mniejszy promień gięcia

Ekspert Uponor o zaletach rur bezszwowych

- Mały promień gięcia, który charakteryzuje rury stworzone w technologii bezszwowej, umożliwia dopasowanie produktu do potrzeb konkretnych realizacji. Ponadto kąt gięcia nawet do 90 stopni pozwala zmniejszyć liczbę niezbędnych kolan, które do tej pory były niezbędne do prawidłowego wykonania kompletnej instalacji. Dzięki temu instalacja pozbawiona jest dodatkowych oporów i połączeń - podkreśla Piotr Serafin.

Bezszwowe rury wielowarstwowe z wewnętrzną, wytłaczaną warstwą aluminium są jeszcze bardziej odporne na działanie niesprzyjających warunków, jak temperatura czy wysokie ciśnienie.

źródło i zdjęcia: Uponor

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum