PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Komfortowe grzejniki łazienkowe Purmo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-05-26

Najważniejszą cechą łazienki jest funkcjonalność, a jej użytkownik powinien odczuwać komfort cieplny podczas wykonywania codziennych czynności. Aranżując łazienkę poszukujemy nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, ale też sposobów na wyrażenie własnego stylu.

Nowoczesne grzejniki łazienkowe Purmo o lekkiej konstrukcji

W Purmo panuje opinia, że nowoczesne grzejniki łazienkowe powinny charakteryzować się nie tylko wysoką wydajnością cieplną, ale nie mniej ważna jest ich efektowna forma. Dzięki kreatywności projektantów, grzejniki Purmo można określić mianem pięknej ozdoby wnętrz, która także podnosi jego standard.

Marka Purmo posiada w swojej ofercie nowoczesne grzejniki o lekkiej konstrukcji, które poza swoim podstawowym zadaniem, jakim jest ogrzanie pomieszczenia, sprawdzą się również w roli suszarki czy ścianki działowej.

Wszystkie modele wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które doskonale chronią powierzchnię grzejnika przed uszkodzeniami. Elegancja i wyszukane wzornictwo produktów Purmo nadają wyjątkowy styl każdej łazience.

Warto podkreślić, że grzejniki łazienkowe mogą być również instalowane w pomieszczeniach sanitarnych w budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych.

Grzejnik łazienkowy Mauritius

Model Mauritius dzięki możliwości montażu prostopadle do ściany, może pełnić rolę ażurowej ścianki działowej. Grzejąca ścianka o lekkiej drabinkowej konstrukcji świetnie pasuje do modnych, przestronnych łazienek.

Grzejnik łazienkowy Mauritius
Grzejnik łazienkowy Mauritius

Grzejnik pozwala na ciekawą i funkcjonalną aranżację wnętrza, dzieląc go na strefy. Mauritius szczególnie dobrze wkomponuje się w przestrzeń pomiędzy wanną, a umywalką. Można na nim powiesić ręcznik do wysuszenia lub ogrzania.

Model ten tworzy także pewien rodzaj ozdobnego parawanu, który dzięki dobraniu odpowiedniej kolorystyki może rozświetlić łazienkę oraz dodać jej wyrazistości.

Ze względu na dużą moc cieplną w stosunku do wymiarów, model Mauritius rekomendowany jest do montażu w dużych pomieszczeniach. Efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie podwójnych rzędów kolektorów poziomych.

Grzejnik łazienkowy Evia

Grzejnik łazienkowy Evia wyróżnia nietuzinkowe wzornictwo. Sekcje płaskich kolektorów są oddzielone od siebie wygiętymi w łuk ruchomymi kolektorami, które można odchylać.

Grzejnik łazienkowy Evia
Grzejnik łazienkowy Evia

Umożliwiają one wygodne i szybkie suszenie ręczników oraz ubrań. Warto dodać, że szerokie kolektory nadają grzejnikowi nowoczesny wygląd. Grzejnik łazienkowy Evia prezentuje się niezwykle efektownie, zwłaszcza w przypadku, gdy uchylne kolektory zaakcentowane są za pomocą kontrastu barw.

Grzejnik łazienkowy Kea

Grzejnik łazienkowy Kea to grzejnik drabinkowy, który charakteryzuje się odważnym designem. Kea to idealne rozwiązanie do łazienek urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Charakterystyczną cechą tego modelu jest niesymetryczne rozmieszczenie poziomych kolektorów.

Grzejnik łazienkowy Kea
Grzejnik łazienkowy Kea

Grzejnik zwraca więc uwagę swoim oryginalnym kształtem, a ponadto jest oczywiście funkcjonalny - tak rozmieszczone kolektory pozwalają w łatwy sposób powiesić nawet kilka ręczników.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Doskonała wydajność cieplna i wysokiej jakości profil stalowy to jedne z najważniejszych cech grzejnika łazienkowego Kea.

Grzejnik łazienkowy Santorini C

Santorini C to funkcjonalny drabinkowy grzejnik, którego kolektory poziome wygięte są w delikatny łuk. Dzięki temu model ten jest bardzo oryginalny.

Grzejnik łazienkowy Santorini C
Grzejnik łazienkowy Santorini C

Santorini C to jeden z najbardziej klasycznych produktów w ofercie Purmo - minimalizm projektu sprawia, że nadaje się on nawet do małej łazienki. Montaż tego grzejnika polecany jest wszystkim ceniącym klasyczne rozwiązania.

Zalety i ogólna charakterystyka grzejników łazienkowych Purmo

  • podwójne zabezpieczenie antykorozyjne
  • malowanie podkładowe metodą anaforezy
  • warstwa wykończeniowa – malowanie metodą napylania elektrostatycznego
  • regulacja głębokości zawieszenia
  • 10-letnia gwarancja

Materiał: wysokiej jakości profil stalowy Czynnik grzewczy: woda

Maks. temperatura [°C]: 110

Wyposażenie podstawowe: zawieszenia ścienne, odpowietrznik, korki zaślepiające

Wyposażenie dodatkowe: wieszaki ręcznikowe, półki

źródło i zdjęcia: Rettig Heating

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum