Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

TOP 5 narzędzi niezbędnych do wiosennych prac

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-03-23

Są uniwersalne i bardzo przydatne na otwarcie sezonu remontowego i budowlanego. Na pewno przydadzą się nie tylko profesjonalnym ekipom, ale także majsterkowiczom, którzy wykorzystają je w domu. Podpowiadamy, w jakie narzędzia warto się zaopatrzyć.

Wkrętarki z dużą mocą

Za pomocą jednego narzędzia wykonamy wiele różnych prac: wywiercimy otwory, skręcimy meble czy dokręcimy śruby. Wielofunkcyjne wiertarko-wkrętarki to sprzęt uniwersalny i praktyczny.  Wersje udarowe to nie tylko precyzyjne wiercenie i wkręcanie w drewnie i metalu, ale też w materiałach takich jak beton i cegła.

Do wymagających zadań w warsztacie lub na budowie zwykła wiertarko-wkrętarka czasami nie wystarcza. Potrzebna jest wersja udarowa. Modelem, który spełni nawet najbardziej wygórowane wymagania jest Scheppach BCCD70-20ProS - rekomenduje Jacek Sztorc, manager marki Scheppach w Lange Łukaszuk.

Zakres zastosowań wkrętarki zwiększa także jej wyposażenie. Optymalnie umiejscowiona dioda LED umożliwia doświetlenie obszaru roboczego. Jeszcze ważniejszy jest natomiast silnik bezszczotkowy, który zwiększa moc przy niskim zużyciu energii.

Wysprzątane na błysk 

W wiosennych porządkach na pewno przyda się profesjonalny odkurzacz przemysłowo-budowlany do ciągłej i wymagającej pracy.

Najlepiej sprawdzi się model z dużą mocą silnika i dobrymi parametrami ssącymi, który wykorzystać można na budowie, w halach, zakładach produkcyjnych, w profesjonalnych warsztatach (również tych przydomowych) i garażach. Uniwersalny sprzęt na pewno poradzi sobie z dużym zanieczyszczeniem.

Odkurzacze przemysłowe takie jak Starmix iPulse L-1635 Top są bardziej wydajne od standardowych. Co ważne, wyposażane są w użyteczne funkcje, które poszerzają zakres ich możliwości - podkreśla Radosław Koźba, manager marki Starmix w Lange Łukaszuk.

Wspomniane funkcje to m.in. sensor wyłączający urządzenie nadmiernie wypełnione wodą czy automatyczne oczyszczanie filtrów impulsami elektromagnetycznymi.

Dzięki Permanent Clean, czyli systemowi elektromagnetycznego, pulsacyjnego oczyszczania filtrów podczas pracy, odkurzacze iPulse gwarantują niezakłócone funkcjonowanie bez potrzeby przerywania - zapewnia ekspert Lange Łukaszuk.

Co ważne, odkurzacz jest wyposażony w czujniki sprawiające, że automatyczne oczyszczanie włączy się tylko wtedy, gdy to konieczne. Niezwykle przydatny jest też silnik typu bypass (dwa obiegi powietrza zapewniają podwójne, optymalne chłodzenie silnika), czy niski poziom emisji hałasu.

Przy wyborze weźmy pod uwagę wielkość powierzchni, na której będziemy pracowali. Siła zasysania jest najważniejszym parametrem przy wyborze odkurzacza przemysłowego.

Zdmuchnij, co niepotrzebne

Porządny odkurzacz będzie pomocny także przy wczesnowiosennych pracach w ogrodzie, do przeprowadzenia porządków po jesieni i zimie. Skoro szukamy urządzeń uniwersalnych, wybierzmy dmuchawę z funkcją odkurzacza. Taki sprzęt, o mocy 40 V, produkuje np. marka Greenworks.

Dzięki niezawodnemu silnikowi, tempomatowi i zmiennej prędkości dmuchawa z łatwością radzi sobie nawet z wilgotnymi liśćmi. Urządzenie jest funkcjonalne i bardzo wygodne, wyposażono je w 45-litrową torbę wraz z funkcją mulczowania.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Dmuchawa równie dobrze co liście czy trawę, pomoże posprzątać porozrzucane gałęzie. Ogrodnicy wykorzystują ją także do prac porządkowych wokół oczka wodnego i do sprzątania tarasów.

Sposób na ciężkie ładunki 

Kolejne urządzenie dwa w jednym, które z pewnością przyda się wiosną to wózek i taczka. 

Wybierzmy model, który nadaje się do przewożenia ciężkich przedmiotów, np. Wolfcraft TS 1000 o dużym udźwigu maksymalnym: w funkcji wózka to 150 kg, natomiast w funkcji taczki 200 kg.

Wygodne obcinanie 

W skrzynce z narzędziami na pewno muszą też znaleźć się kombinerki. Można kupić je w zestawie z obcinarkami bocznymi.

Oczywiście jest opcja kupienia ich osobno. I o ile zastosowanie kombinerek jest oczywiste, tak obcinarek już nie. Używają ich przede wszystkim monterzy i serwisanci do przecinania kabli, drutów, przewodów elektrycznych itd.

Obcinarki powinny znaleźć się w każdym warsztacie majsterkowicza. Boczne mają ostre krawędzie umieszczone równolegle do uchwytów, dlatego poradzą sobie z obróbką metalowych elementów, szczególnie gdy ich ostrza wykonane są ze stali węglowej.

źródło i zdjęcia: Lange Łukaszuk 

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum