Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Ogród zimowy sposobem na wykorzystanie każdego promienia słońca

Ogród zimowy to marzenie wielu, szczególnie w naszej strefie klimatycznej. W zimowe dni pozwoli poczuć się jak w środku lata, a także to sposób na powiększenie życiowej przestrzeni. Dostawiony do domu stworzy naturalne przedłużenie, a duże przeszklenia pozwolą stworzyć panoramiczny obraz, który ozdobi wnętrze.

Ogród zimowy sposobem na wykorzystanie każdego promienia słońca
DRUTEX S.A. Okna i drzwi balkonowe z PVC
www.drutex.pl
DRUTEX S.A. Okna i drzwi balkonowe z PVC
Dane kontaktowe:
59 822 91 01
Lęborska 31, 77-100 Bytów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zalety ogrodu zimowego

W ogrodach zimowych zazwyczaj urządza się strefę relaksu. Będzie też świetnym miejscem na jadalnię, czy siłownię.

Przesuwne lub otwierane okna pozwolą zamienić go w taras na czas wiosny i lata. Jednak przede wszystkim ogród zimowy pozwala długo cieszyć się słońcem, wykorzystując każdy jego promień.

Dobrze zaprojektowany i wykonany ogród zimowy charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Wszystko dlatego że ogrody zimowe są zbudowane z elementów z tzw. oddzieleniem termicznym, które zachowują niski współczynnik przenikania ciepła. Tym też różnią się od oranżerii, szklarni czy werand, które pod tym kątem zazwyczaj są znacznie mniej ekonomicznymi rozwiązaniami - tłumaczy Mirosław Furtan, dyrektor ds. produkcji Drutex S.A..

Kluczem do zachowania energooszczędnych właściwości ogrodu zimowego jest lokalizacja oraz odpowiedni wybór profili i szyb. Ogród zimowy najlepiej umieścić od południa lub zachodu.

W przypadku wyboru profili i szyb najlepiej postawić na takie, które będą miały najlepsze parametry, w tym niski współczynnik przenikania ciepła. Pozwoli to zmaksymalizować korzyści płynące z dopływu światła dziennego i najlepiej wykorzystać jego naturalne właściwości - radzi Mirosław Furtan.

Przykładem takiego rozwiązania jest system MB-WG 60 z oferty firmy Drutex, który składa się z profili aluminiowych z przegrodą termiczną. System ten jest kompatybilny z innymi systemami okiennymi wykonanymi m. in. z PVC, aluminium i drewna.

Do tego można wybrać szyby o parametrach dostosowanych do naszych potrzeb, np. o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, czy przeciwsłonecznych. Ramka w standardzie systemu dostępna jest w wersji stalowej, ocynkowanej. Jest jednak możliwość zastosowania ramki Swisspacer Ultimate w różnych kolorach.

Ogrody zimowe zbudowane w systemie MB-WG 60 mają też dodatkowe uszczelnienie terpolimerowe EPDM wpływające na poprawienie parametrów energooszczędności.

Pozwolenie na budowę

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa budowlanego (Polsce (Art. 29 pkt 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, Dz.U. z 2007 r. nr 191, poz. 1373, tekst ujednolicony Dz.U. z 2019 r. poz. 1186), ogród zimowy o powierzchni nie większej niż 35 mkw. nie wymaga pozwolenia na budowę. Trzeba tylko zgłosić zamiar budowy takiego obiektu.

źródło i zdjęcia: Drutex