Elegant to flagowy system firmy, za który Deceuninck otrzymał nagrodę Red Dot Award 2019 w kategorii Product Design oraz nagrodę TOP Builder 2019 w kategorii Innowacja Roku.
Imponujące parametry Elegant
Elegant wyróżnia się nie tylko stylem, ale również bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf na poziomie 0,93 W/(m2K). To system o głębokości zabudowy ramy równej 76 mm oraz skrzydeł 80 (dla profilu niezlicowanego) i 92 mm (dla wersji zlicowanej), z możliwością zastosowania bardzo grubych pakietów szybowych – do 70 mm, co dodatkowo zwiększa wartości izolacji termicznej i akustycznej. Elegant gwarantuje realizację stabilnych konstrukcji okiennych o dużych wymiarach, nawet do 2,5 m, co pozwala wykorzystać pełną wysokość pomieszczeń, zapewniając doświetlenie wnętrz światłem naturalnym.
Cechy charakterystyczne Elegant
- nowoczesny, smukły design,
- wąska przylga 9 mm,
- wersja zlicowana jako wizualna alternatywa lub uzupełnienie dla okien aluminiowych,
- możliwość szklenia do 70 mm,
- współczynnik przenikania ciepła ramy Uf na poziomie 0,93 W/(m2K),
- jednostopowe, prostokątne lub zaokrąglone listwy przyszybowe,
- dwie opcje wklejania pakietów szybowych (na taśmę i za pomocą kleju),
- EcoPowerCore w ramie i skrzydle (opcjonalnie).
Elegant – design najwyższej klasy
Elegant to jeden z najsmuklejszych na rynku profil PVC, który wyróżnia się minimalistycznym wyglądem. Ma bardzo wąską przylgę (9 mm), a także niespotykane w profilach PVC prostokątne listwy przyszybowe. Właśnie za swój ponadprzeciętny design Elegant został doceniony licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Elegant dostępny jest w szerokiej gamie wykończeń powierzchni, co pozwala dobrać odpowiedni odcień do projektowanego budynku. Do wyboru jest ponad 40 kolorów folii o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej czy metalicznej. Rdzeń w szarym kolorze dodatkowo podkreśla aluminiowy wygląd profili okiennych.
iCOR: różne profile – jeden uniwersalny rdzeń
Deceuninck wprowadził pionierską koncepcje iCOR, czyli pierwszy uniwersalny rdzeń przekroju dla różnych profili okiennych. Technologia ta została po raz pierwszy zastosowana w serii Elegant, a już wkrótce platforma ta będzie stanowiła bazę dla wszystkich kolejnych profili oferowanych przez Deceuninck, różniących się kształtem i głębokością zabudowy. Uniwersalność rdzenia iCOR pozwoli na połączenie każdego typu ramy z dowolną serią skrzydła (skrzydło zlicowane bądź proste, wzmocnione włóknem szklanym czy wypełnieniem termicznym). Zastosowanie powyższego rozwiązania daje wiele korzyści dla producentów okien, m.in. możliwość personalizacji oferty, pozwalającej wyróżnić się na rynku, optymalizacji stanów magazynowych, dzięki opcji wykorzystania tych samych skrzydeł dla różnych głębokości zabudowy ramy, czy znacząca redukcja złożoności produkcji w połączeniu z wyjątkową możliwością w zakresie stosowania uszczelnienia środkowego. To rozwiązanie stanowi innowację technologiczną w tej branży.
Zrównoważony rozwój Deceuninck
Deceuninck wytwarza swoje produkty w ramach idei zrównoważonego budownictwa, dlatego do produkcji profili wykorzystywany jest m.in. innowacyjny, wysokiej jakości materiał uzyskany z recyklingu PVC. W Elegant opcjonalnie stosowany jest ekologiczny rdzeń produkowany w technologii EcoPowerCore (EPC), którego zaletą, oprócz faktu, że jest materiałem odzyskanym, są również bardzo dobre parametry mechaniczne. Materiał EPC charakteryzuje się tak samo dobrymi właściwościami izolacji termicznej, wytrzymałości i trwałości, jak materiał pierwotny.
źródło i zdjęcia: Inoutic / Deceuninck