"Diamenty Forbesa" to doroczny ranking przedsiębiorstw skutecznie zwiększających swoją wartość. Wśród kluczowych kryteriów oceny znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2014 - 2018, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych.
Siłą Seleny są ciągłe poszukiwania nowych, wysokiej jakości rozwiązań zmieniających podejście do budownictwa w oparciu o kreatywność naszych pracowników. Dzisiaj mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją na rynku niż kilkanaście lat temu. Zauważamy znaczny wzrost poziomu wiedzy i umiejętności pracowników budowlanych oraz większą świadomość stosowanych technologii aplikacyjnych.
Dlatego tak istotne jest uważne obserwowanie otoczenia, w którym działamy oraz bezpośrednia współpraca z budowniczymi, światem nauki m.in. Politechniką Wrocławską, jak również dostawcami, którzy tworzą nowe surowce. Wychodzimy z założenia, że R&D powinno łączyć trzy aspekty działalności: śledzenie najnowszych rozwiązań naukowych, współpraca i obserwacja potrzeb użytkownika - co jest kluczowe dla sformułowania właściwego produktu - oraz zdolność analizy i zarządzania wiedzą, aby ją właściwie wykorzystać w ramach jednego produktu.
Naszym zadaniem jest tworzenie innowacji, przez którą rozumiemy dodatkową wartość, jaką otrzymuje użytkownik stosujący nasze produkty na budowie - np. bezpieczeństwo i szybkość realizacji zadania przy zachowaniu najwyższej jakości. Dzięki szybszej drodze otrzymywania nowoczesnych rozwiązań produktowych odpowiadamy na aktualne potrzeby i skutecznie konkurujemy na arenie międzynarodowej - mówi Wojciech Komala, prezes Selena Labs.
Selena Labs koordynuje działania działów R&D z Polski, Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Chin.
Spółka otrzymała dofinansowanie na wyposażenie laboratorium w wysokości około 800 tys. zł w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Poddziałanie 4.5.2. Ministerstwa Gospodarki.
Selena Labs uczestniczy także w projektach programu Horyzont 2020 i jest pierwszą polską firmą będącą liderem projektu prowadzonego w ramach międzynarodowego konsorcjum.
W ramach projektu EENSULARE centrum otrzymało grant na opracowanie i wdrożenie systemu pian oraz pianoklejów poliuretanowych o wysokich właściwościach izolacyjnych. Jest to część największego w historii Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji - jego budżet to blisko 80 mld euro.
Selena Labs uczestniczy również w ramach programu Horyzont 2020 także w projekcie BioMotive, mającego na celu przygotowanie gruntu pod produkcję i sprzedaż komponentów opartych na surowcach bioodtwarzalnych, pochodzących z roślin.
źródło i zdjęcia: Selena