Odpowiednio dobrany stojak do wiertarki

Precyzja pracy, większy zakres zadań, bezpieczeństwo narzędzi i użytkownika - takie korzyści, m.in., zapewnia statyw do wiercenia. Na jakie jego parametry trzeba zwrócić uwagę?

Odpowiednio dobrany stojak do wiertarki
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k Oświetlenie Steinel
Dane kontaktowe:
71 39 80 800
ul. Wrocławska 43, Byków 55-095 Mirków k. Wrocławia

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Przyda się w pracy zarówno profesjonalistom, jak i domowym majsterkowiczom. Wiertarkę mocuje się w jego metalowych uchwytach, co zapewnia dokładność wiercenia.

Ale na tym nie koniec  praca z takim zestawem staje się szybsza i bezpieczniejsza niż z maszyną: nie uszkodzi się wiertła i uniknie skaleczeń, gdy ręce się trzęsą.

Solidna konstrukcja

Wybór modelu zależy od tego, do jakich zadań potrzebna jest wiertarka i statyw. Jeśli to proste zadania, nie ma sensu wydawać wielkich pieniędzy na skomplikowaną konstrukcję. Przy tych bardziej skomplikowanych warto się zdecydować na produkt bardziej wysublimowany.

Dolna część akcesorium, w której zamocowane są wysięgniki i inne elementy, musi być wytrzymała i ciężka. Profesjonalny statyw do wiertarki ma żeliwną podstawę, a inne elementy z mocnego aluminium.

Bardzo ważna jest również średnica mocowania. Tu sprawa wydaje się jednak prosta, bo do zainstalowania większości wiertarek odpowiedni jest uchwyt o średnicy 43 mm (Euronorm).

Najważniejsze rzeczy

Dwa najważniejsze elementy to maksymalny możliwy posuw i możliwość wiercenia pod kątem (również pionowo).

Pierwszy parametr decyduje o tym, jaka może być maksymalna wysokość przedmiotu, który będziemy mogli obrabiać takim zestawem - podpowiada Krzysztof Pacanowski, menadżer marki Wolfcraft w Lange Łukaszuk, ekspert branży narzędziowej. - Natomiast drugi pozwala podjąć się precyzyjnych wierceń, które nie są możliwe, gdy trzymamy wiertarkę w rękach.

Do uchwytu można dokupić specjalne przystawki, pozwalające wiercić z dużą dokładnością w dowolnym miejscu: w ścianie, suficie, listwach czy profilach.

Ergonomia

Najlepsze modele są projektowane z wyjątkową dbałością o ergonomię, czyli gwarantują wygodę użycia i bezpieczeństwo.

Mają więc specjalny uchwyt na zamocowanie przewodu wiertarki, przycisk ustalający dla wierceń seryjnych i drugi, skalujący (z precyzyjną podziałką), który umożliwia ustawienie dowolnej głębokości wiercenia - wyjaśnia Krzysztof Pacanowski, menadżer marki Wolfcraft w Lange Łukaszuk.

Istotne jest też to, aby nawet bez wyciągania wiertarki z uchwytów mieć wygodny dostęp do wszystkich przycisków i innych elementów.

źródło i zdjęcia: Lange Łukaszuk