Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Patent na nową metodę otrzymywania tereftalanu

Boryszew opracował nową metodę otrzymywania tereftalanu bis(2-etyloheksylu). Pozwoliło to poszerzyć ofertę o produkty wykorzystywane m.in. do produkcji zabawek i innych wyrobów otrzymywanych na bazie PVC.

Patent na nową metodę otrzymywania tereftalanu
Boryszew Erg Podsufitka dachowa
www.boryszewerg.com.pl
Boryszew Erg Podsufitka dachowa
Dane kontaktowe:
46 863 04 50
15 Sierpnia 106, 96-500 Sochaczew

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowy patent Boryszewa Erg był odpowiedzią na wycofywanie z rynku ftalanu bis (2 etyloheksylu). Rezygnacja ze stosowania ftalanu bis wiąże się z umieszczeniem tego plastyfikatora w Załączniku XIV do Rozporządzenia REACH jako tzw. substancji SVHC (substancja wzbudzająca szczególnie duże obawy).

Tereftalan bis (2-etyloheksylu), którego metoda wytwarzania objęta jest patentem, to plastyfikator nowej generacji, nietoksyczny, o wysokich parametrach jakościowych i walorach użytkowych. Jego wprowadzenie eliminuje zagrożenie związane ze stosowaniem plastyfikatorów ftalanowych z uwagi na ich niekorzystny wpływ na organizm ludzki oraz środowisko. - mówi Ireneusz Dusiński jeden ze współtwórców opatentowanej metody.

Posiadanie tereftalanu w ofercie pozwala nam nie tylko na utrzymanie dotychczasowej pozycji rynkowej w segmencie przetwórstwa PVC, ale także na rozszerzenie zakresu działalności Boryszewa na inne segmenty rynku, w których stosowanie ftalanu było niedozwolone lub ograniczone ze względu na jego szkodliwe działanie, np. do produkcji zabawek lub wyrobów kontaktujących się z żywnością. Tym bardziej, że aktualnie w Polsce jest tylko dwóch producentów tereftalanu. - mówi Marlena Krohn Dyrektor Zarządzający Boryszew S.A. Oddział Boryszew ERG w Sochaczewie.

źródło i zdjęcia: Boryszew Erg