Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Maszyny akumulatorowe od Lange Łukaszuk

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-09-25

Przenoszenie ciężkich kamieni w ogrodzenia, czyszczenie grilla czy pompowanie wielkiego basenu, to czynności za którymi mało kto przepada. Aby ułatwić sobie życie wystarczy sięgnąć po nowoczesne, zmyślne urządzenia czerpiące moc z akumulatora.

Sposób na brud 

Jak posprzątać po grillu, bez chemii, hałasujących maszyn i zmęczenia?

– Wystarczy sięgnąć po wydajną, kompaktową myjkę akumulatorową. Dlaczego akurat tę? Bo doskonale radzi sobie z większością trudnych zanieczyszczeń, nie potrzebuje zasilania z sieci, a na dodatek pracuje cicho. Można powiedzieć, że to taki ekologiczny bat na brud – odpowiada Marcin Salata, menadżer marki Greenworks w Lange Łukaszuk, ekspert branży elektronarzędzi ogrodowych.

Nowoczesne, przenośne konstrukcje wyposażone w zbiornik na wodę i środek pieniący pozwalają na pełną mobilność w czasie porządków. Na błysk wyczyścimy nie tylko grill, ale też samochód, rower, czy… łódź stojącą w marinie. Później bez problemów przechowamy takie kompaktowe urządzenie gdzieś w domowym magazynku.

Ogrodowa siła robocza

Posiadacze ogrodu wiedzą, że on być przede wszystkim piękny, ale oznacza to także setki godzin ciężkiej pracy związanej z przenoszeniem wielkich kamieni, setek kilogramów piasku, żwiru, czy wywożeniem śmieci. Jak wykonać prace ogrodowe bez narażania się na wysiłek i kontuzje kręgosłupa?

- Wózek ogrodowy ma trzy koła. Dźwiga bez problemu ciężary ważące do 100 kilogramów, a na dodatek specjalny uchwyt umożliwia ich sprawne, automatyczne wysypywanie – tłumaczy zasadę działania takich urządzeń Marcin Salata.

Co nie bez znaczenia, ma własny napęd, który pozwala zarówno na jazdę do przodu i do tyłu. W związku z tym że jedno z kół obraca się o 360 stopni pokonamy każdy łuk na naszej drodze, nawet na nierównym terenie. Zadaniem właściciela jest więc tylko kierowanie – dodaje.

Elektryczna pompka 

Kompresor akumulatorowy jest lekki (łatwo go przenosić i transportować) oraz mało wymagający. Topowe urządzenia zapewniają ciśnienie rzędu 8 barów, są wyposażone w bogaty zestaw dysz, dzięki któremu błyskawicznie napompujemy basen, koło i wiele innych.

Na dodatek podręczna sprężarka świetnie sprawdza się też w samochodzie – gdy powietrze ucieknie z opony, wystarczy podłączyć taką niewielką maszynę o wielkich możliwościach, by w mig uporać się z drogową sytuacją awaryjną.

Jeden akumulator do 3 maszyn

Korzystanie z tego typu nowoczesnych, ekologicznych urządzeń od czołowych producentów ma jeszcze jedną zaletę – wystarczy jeden akumulator, by działało każde z nich.

– W przypadku firmy Greenworks jeden akumulator o napięciu 40 V współpracuje zgodnie z wszystkimi maszynami, które takiego wymagają – wyjaśnia ekspert z Lange Łukaszuk. – Na dodatek taki przenośny magazyn prądu bardzo szybko się ładuje (maksymalnie do 2 godzin) – podkreśla Marcin Salata. 

Opracowanie: redakcja IRBJ

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Źródło i zdjęcia: Lange Łukaszuk

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum