O czym należy pamiętać przy budowie łaźni parowej?
Przy budowie łaźni należy pamiętać o kilku elementach. Potrzebne są przede wszystkim przyłącze elektryczne oraz doprowadzenie wody do miejsca, w którym zainstalowana zostanie wytwornica. Konieczne jest również doprowadzenie odpływu do kanalizacji. W łaźni warto również dla własnej wygody zamontować natrysk, który umożliwi schłodzenie rozgrzanego ciała bez wychodzenia z pomieszczenia.
Budowa i działanie wytwornicy pary Vapor
Wytwornice pary Vapor pracują w zakresach mocy od 2 do 21kW. Dostępne są modele o mocach 6, 12 i 21kW. Każdy z nich posiada regulację trzech poziomów mocy, co pozwala optymalnie dopasować wydajność urządzenia do przestrzeni, na której urządzimy swoją łaźnię. W większych obiektach możemy łączyć urządzenia w tzw. kaskady, dzięki czemu uzyskamy moc nawet ponad 100kW.
Wbudowany panel sterowania pozwala na ustawienie i odczyt parametrów pracy urządzenia. Umożliwia włączenie i wyłączenie światła, wentylacji, czy pompy aromatu. Jako opcja dostępne są również zewnętrzne panele sterujące, m.in. w wykonaniu umożliwiającym montaż w pomieszczeniu łaźni.
Generatory pary Vapor zbudowane są z wysokiej jakości komponentów, które zapewniają maksymalną niezawodność. Produkcja pary odbywa się za pomocą grzałek wykonanych ze stali nierdzewnej. Urządzenie posiada również w komplecie system odkamieniająco-przepłukujący z wbudowaną pompą płynu odkamieniającego, dzięki czemu można cieszyć się długą i niezawodną eksploatacją produktu.
Wytwornice pary Vapor doskonale sprawdzają się zarówno w domowych łaźniach parowych, salonach odnowy biologicznej jak i w nowoczesnych ośrodkach SPA. Wytwarzają higieniczną, pozbawioną minerałów parę wodną, którą doprowadzamy do pomieszczenia łaźni.
źródło i zdjęcia: Kospel