Kospel Płaskie kolektory słoneczne
Przejdź do:
Zapytaj eksperta
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 36719
Porady od Kospel
Czy warto połączyć kocioł elektryczny z fotowoltaiką?
Polacy coraz chętniej zakładają panele fotowoltaiczne, by skutecznie obniżyć wydatki na energię elektryczną. Warto spojrzeć na zagadnienie w szerszej perspektywie i zaplanować instalację tak, by dodatkowo pomagała ogrzewać dom. Ma to znaczenie szczególnie teraz, gdy wymagania dotyczące termoizolacji budynków są regularnie zaostrzane.
Kocioł grzewczy - jedno- czy dwufunkcyjny?
Jaki kocioł wybrać? Jedno- czy dwufunkcyjny? Firma Kospel wyjaśnia, jakie są różnice między tymi urządzeniami i jak wybrać kocioł, aby spełniał oczekiwania użytkownika.
Czy kolektory słoneczne wystarczą do ogrzania wody i domu?
Kolektory słoneczne to obok paneli fotowoltaicznych najpopularniejsze źródło domowej energii odnawialnej. Na wzrost popularności wpłynęły podwyżki cen gazu, węgla, oleju czy energii elektrycznej. Czy zatem kolektorów można użyć do ogrzania domu bądź wody użytkowej?
Kolektory słoneczne w Polsce - ile energii można uzyskać?
Zastanawiając się nad montażem paneli słonecznych z pewnością do głowy przychodzi pytanie o ilość energii, którą można uzyskać ze słońca. Od tych wartości zależy bowiem sens całej inwestycji.
Kiedy warto rozważyć zastosowanie przepływowych podgrzewaczy elektrycznych?
Odpowiedź eksperta: Podgrzewacze przepływowe dobiera się odpowiednio do ilości i rodzaju punktów odbioru wody. Dzięki niewielkim rozmiarom, mogą być montowane w pobliżu punktu poboru, a ich szeroka gama umożliwia optymalny wybór w zależności od potrzeb i oczekiwań użytkownika.
Dlaczego i gdzie warto stosować promienniki podczerwieni?
Promienniki podczerwieni powinny zapewnić komfort cieplny natychmiast po włączeniu, bez względu na to, czy znajdujemy się w wyziębionym pomieszczeniu, czy też na tarasie w chłodny dzień. Podczerwień jest niezastąpiona tam, gdzie ogrzewanie powietrza jest niemożliwe lub bezcelowe.
Podgrzewanie wody prądem – ile to kosztuje?
Obliczamy ile będzie kosztował nas prysznic, który będzie trwał 10 minut lub ile zapłacimy za podgrzanie 1000l wody.
Kolektor płaski czy próżniowy?
Opinie na temat wyboru rodzaju kolektora są podzielone. Zarówno fachowcy jak i użytkownicy najczęściej są przekonani do zalet wybranego przez siebie typu kolektora. Jednak decydując się na wybór warto pamiętać o następujących faktach:
Współpraca kotła elektrycznego z kominkiem
Zastosowanie paliwa stałego jest obecnie najtańsze w eksploatacji, jednak mało komfortowe. W przypadku kominka, jak i kotła stałopalnego należy pamiętać o systematycznym uzupełnianiu paliwa oraz czyszczeniu urządzeń. Kolejną niedogodnością jest brak możliwości pozostawienia kotłowni bez nadzoru, a dłuższy wyjazd np. na ferie wiąże się z ryzykiem zamarznięcia instalacji.
Jaki podgrzewacz wybrać: hydrauliczny czy elektroniczny?
Zastosowanie podgrzewaczy przepływowych jest najbardziej oszczędnym sposobem podgrzewania wody. Urządzenia te załączają się i pobierają energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, którą uzyskuje się natychmiast po jej odkręceniu. Jedną z najważniejszych cech podgrzewaczy przepływowych jest to, że pozwalają na ciągły pobór ciepłej wody, nieograniczony pojemnością zbiornika. Nie każdy jednak wie, że są podgrzewacze bardziej i mniej oszczędne. Można mianowicie wybrać podgrzewacze z załączaniem hydraulicznym lub podgrzewacze sterowane elektronicznie.
Jak to się robi, czyli montaż gotowych produktów firmy Kospel
Kolejnym etapem produkcji prezentowanym w cyklu reportaży "Jak to się robi?" jest montaż gotowych produktów.
Jak to się robi, czyli wytwarzanie detali i podzespołów w działach firmy Kospel
Drugi reportaż z cyklu "Jak to się robi?" wkracza w fazę wykonywania gotowych wyrobów. Przedstawia on działy firmy Kospel, w których wytwarzane są detale i podzespoły, z których następnie będą montowane całe urządzenia.