Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Domy i konstrukcje

Życie zgodne z naturą w domu z bali

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2018-07-27

Wybór domu z bali wprowadza dodatkową wartość w życie Twojej rodziny. Charakterystyczną cechą takiego domu jest spokój i wyjątkowe poczucie życia rodzinnego. Domy z bali to podstawa dobrego zdrowia dzięki unikalnym cechom naturalnego drewna jako materiału budowlanego.

Atmosfera życia w domu z bali wywodzi się z organicznego drewna. Pomimo wysokiego stopnia przetworzenia, zwarte i zdrowe ściany z bali to wciąż te same sosny, które przetrwały śnieg, deszcz i słońce w fińskim lesie. Kiedy wchodzisz do domu z bali czujesz się wyjątkowo - ciepłe, przytulne i zachęcające wnętrze. Po prostu natura. Ponadto będziesz cieszyć się przyjemnym wyglądem i dotykiem naturalnego drewna. A wszystko to w doskonałej harmonii z Twoimi wartościami: życie w domu z bali nie wymaga żadnych kompromisów od Twojego zrównoważonego ekologicznie stylu życia.

Relaksujące i zdrowe środowisko

Życie codzienne w domu z naturalnych bali rozbudza zmysły. Prawdopodobnie doświadczyłeś uspokajającej atmosfery drewnianego domku letniskowego na wsi. Teraz możesz delektować się taką atmosferą przez cały czas w swoim nowym domu. I nie jest to tylko odczucie. Różne badania wykazały, że życie w otoczeniu drewna zmniejsza stres, tak jak chodzenie po lesie.

Energooszczędność i małe wymagania konserwacyjne

Zdrowy i bezpieczny dom z bali wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, a jednocześnie jest ekologiczny i energooszczędny. Jest to możliwe dzięki oddychającej, a przy tym zwartej konstrukcji ścian oraz cech drewna jako materiału budowlanego. Drewniane ściany w naturalny sposób przechowują energię cieplną dostarczoną przez słońce, a następnie uwalniają ją do pomieszczeń, kiedy jest to potrzebne. Możesz zatem skupić się na swoim życiu wykorzystując czas na swoje ulubione czynności: dekorację wnętrz, ogrodnictwo, muzykę, oglądanie filmów, czytanie – wszystko, co stanowi pożywkę dla Twojej duszy!

Wnętrze domu z bali w stylu skandynawskim

Pomysły na dekorację wnętrz

W nowoczesnym lub tradycyjnym stylu - to zależy tylko od Twojego gustu. Niezależnie od kierunku, który wybierzesz, zaprojektowanie wnętrza domu z bali będzie łatwe. Zobacz, co polecamy lub skorzystaj z inspirującej kolekcji pomysłów dekoracji wnętrz zebranych na portalu Pinterest!

źródło i zdjęcia: Findrewno

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum