Wieżowiec Złota 44, zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, jest najwyższą wieżą mieszkalną tej klasy w Unii Europejskiej. Budynek ma 192 metry, 52 piętra i 287 apartamentów, z których każdy jest inny. Ten prestiżowy adres zredefiniował pojęcie luksusu. Apartamentowiec oferuje spektakularne widoki i światowej klasy udogodnienia, które kreują styl życia, jakiego w Polsce dotychczas nie było.
- "Idea kształtu Złotej 44 zrodziła się w mojej głowie, kiedy myślałem o mieście, którego piękno zostało wskrzeszone z epok zniszczenia i ucisku. Chciałem ubrać Warszawę przeszłości i przyszłości w konkretny kształt, oddać poczucie wolności i afirmacji codziennego życia. Inspirowała mnie przede wszystkim tożsamość tego niezwykłego miejsca i potencjał, jaki ma ono w sobie" - powiedział Daniel Libeskind, architekt ze Studia Libeskind Nowy Jork.
Budynek został wzniesiony przy użyciu innowacyjnych projektów i materiałów. Jego niezwykła fasada jako jedyna w Polsce posiada system trójszybowych paneli, a każdy z jej elementów był indywidualnie projektowany i ręcznie wykonany. Dzięki temu spełnia najwyższe wymogi w zakresie energooszczędności i maksymalnie redukuje hałas. Unikatowość kształtu wieży nadaje indywidualny charakter apartamentom, każdy z nich ma niepowtarzalną wielkość i układ.
Połączenie światowego designu ze spektakularnymi widokami tworzy niezwykłą życiową przestrzeń. Projekty wnętrz autorstwa studia Woods Bagot harmonizują z bryłą i charakterem budynku, wpisując się w elegancki styl współczesnej europejskiej estetyki. Oferta apartamentów daje dużą swobodę wyboru i przewiduje aż dziewięć wariantów wykończenia wnętrz. Rezydentom Złotej 44 towarzyszy szereg luksusowych usług.
Ósme piętro w całości przeznaczone zostało na rekreację mieszkańców. Do dyspozycji jest 1400 m2 komfortu i wygody poprzez liczne udogodnienia rekreacyjne i biznesowe, które zostały zaprojektowane, aby zapewnić niezrównaną jakość życia tym, którzy nazywają Złotą 44 domem. Do dyspozycji jest m.in.: największy w Polsce prywatny basen, w pełni wyposażona siłownia, gabinety masażu, sauna fińska, łaźnia, przestronny taras z leżakami, zewnętrzne jacuzzi, dwie sale konferencyjne, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, pokój zabaw dla dzieci, piwniczka do starzenia i degustacji win, przechowalnie przesyłek, pomieszczenie na rowery. Swój udział przy tej ogromnej inwestycji miał również fermacell. W apartamentowcu zastosowano ok. 50.000 m2 płyt gipsowo-włóknowych o grubości 12,5 mm. Produkty fermacell zostały wykorzystane do budowy ścian działowych oraz obudów szachtów i szybów wentylacyjnych. Parametrami, które przekonały wykonawców do zastosowania płyt fermacell w tym luksusowym budynku były: wysoka odporność ogniowa, wytrzymałość mechaniczna oraz izolacyjność akustyczna.
źródło i zdjęcia: Fermacell Systemy suchej zabudowy Płyty gipsowo-włóknowe, cementowe