Korzyści z hybrydy, niezależnie od specjalizacji rynku, skupiają się głównie wokół zwiększenia efektywności, obniżenia kosztów, a przede wszystkim zapewnienia większego komfortu użytkowania. Tymi aspektami kierowali się także eksperci ISOVER. Dzięki zaawansowanym możliwościom technologicznym i znajomości branży, marka w precyzyjny sposób wyszła naprzeciw oczekiwaniom wykonawców i inwestorów. Po połączeniu najlepszych właściwości wełny mineralnej szklanej z cechami wełny mineralnej opracowano hybrydowe rozwiązanie dedykowane fasadzie wentylowanej. System sprawdza się już w praktyce, dając wiele korzyści wykonawcom, a także użytkownikom budynków.
- "Pierwszą, spodnią warstwą jest wełna mineralna szklana, będąca gwarancją szczelnej izolacji cieplnej, pozbawionej szkodliwych mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Drugą warstwą jest wełna mineralna Polterm Max Plus o grubości 5 cm. Dzięki temu, że jest ona zamontowana na wełnie mineralnej szklanej daje wykonawcy możliwość zastosowania technologii montażu, do której jest przyzwyczajony, pracując na twardych materiałach izolacyjnych" – mówi Sławomir Kocur, starszy kierownik produktu ISOVER.
Wełna mineralna szklana za sprawą swej elastyczności pozwala dokładnie izolować ścianę w miejscu występowania konsol. Wystarczy wykonać nacięcie w miejscu przebicia przez konsolę, co jest dodatkowo ułatwione z uwagi na możliwość ugięcia się materiału.
Hybrydowe rozwiązanie ISOVER w fasadzie wentylowanej umożliwia optymalne wykorzystanie najlepszych cech wełny mineralnej szklanej oraz skalnej. Pozwala także uniknąć błędów przyczyniających się do występowania mostków cieplnych, które są istotnym zagrożeniem w przypadku konstrukcji fasad wentylowanych i obniża koszty inwestycji.
Tworzenie dopasowanych rozwiązań to ważny wkład w rozwój rynku i priorytet w działalności marki ISOVER.
źródło i zdjęcia: Isover Saint-Gobain Construction Products Polska