Pan Tomasz zakupił projekt domu wraz z realizacją jego budowy opracowany według standardu MULTICOMFORT przez firmę EcoReadyHouse, partnera programu Saint-Gobain. Los w loterii zapewniały wykorzystane przy budowie wysokiej jakości, innowacyjne materiały budowlane oraz przeszklenia marek z Grupy Saint-Gobain, takich jak: ISOVER, RIGIPS, Glassolutions, ECOPHON, PAM, LECA i WEBER. Każde wydane 25 tys. złotych netto gwarantowało jeden los, który brał udział w losowaniu nagród. Ostatnim warunkiem było wypełnienie formularza na stronie www.multi-comfort.pl.
- "Misją loterii było promowanie wśród przyszłych inwestorów budowy niskoenergetycznych domów jednorodzinnych, według standardu budownictwa MULTICOMFORT. Uczestnicy, spełniając wymogi loterii, wznosili z solidnych i trwałych materiałów nowoczesne oraz komfortowe dla mieszkańców domy. Co ważne, inwestycje w najwyższym standardzie zapewniają nie tylko niższe koszty eksploatacyjne, ale również komfort termiczny, akustyczny, dobrej jakości powietrza i wizualny. Domy zgłoszone do loterii są nie tylko miejscem do życia, ale także sprzyjają lepszemu samopoczuciu i zdrowiu mieszkańców. Warto podkreślić fakt, że mają dobry wpływ na środowisko przez cały okres budowy i eksploatacji" – mówi Piotr Dąbkowski, Lider programu MULTICOMFORT. Biorąc pod uwagę, że w budownictwie rozwiązania energooszczędne i pasywne nadal walczą o uwagę inwestora, jako liderzy branży, promujemy technologie wspierające politykę ochrony środowiska.
Zwycięski dom H3M w Szczecinie
Pan Tomasz, zwycięzca nagrody głównej, wybrał projekt domu i jego realizację przez partnera programu MULTICOMFORT, firmę EcoReadyHouse. W efekcie w Szczecinie powstał dom H3M, czyli nowoczesny, parterowy dom jednorodzinny z garażem, zwracający uwagę atrakcyjnym designem i prostą bryłą. Głównym atutem domu H3M o powierzchni 145,4 m² jest otwarta przestrzeń nad salonem oraz przestronna antresola. Elementem, na który warto zwrócić uwagę ze względu na energooszczędność budynku, jest połączenie bryły z garażem. Dodatkowe pomieszczenie na samochód, choć znajduje się w pobliżu domu, zostało wyłączone z warstwy izolacyjnej budynku. W ten sposób projektantom firmy EcoReadyHouse udało się uniknąć strat ciepła poprzez tzw. mostki cieplne, a zarazem stworzyć garaż, niezbędny właścicielom.
Dom z certyfikatem
W listopadzie dom Pana Tomasza przeszedł ostatni etap procesu certyfikacji na zgodność ze standardem MULTICOMFORT przeprowadzony z udziałem Krajowej Agencji Poszanowania Energii. Wcześniej w trakcie prac przeprowadzane zostały testy badające jakość wykonania kolejnych etapów. Dom między innymi został sprawdzony pod kątem szczelności powietrznej zewnętrznej powłoki budynku. Pozytywne wyniki stały się podstawą do przyznania certyfikatu, który zaświadcza, że budynek osiągnął pożądane parametry.
Więcej informacji na:
http://www.multi-comfort.pl/
https://www.saint-gobain.pl/multicomfort
źródło i zdjęcia: SAINT-GOBAIN GLASS POLSKA Sp. z o.o.