Jak zaznaczył Dyrektor Muzeum Dr. inż. Litwin:
- "Jest to ogromny zaszczyt otrzymać światowy, prestiżowy dokument do zbiorów Muzeum. Jesteśmy dumni, że będziemy mieli certyfikat World Records Guinness wraz z legendarnym canoe Marcina Gienieczko w naszych zbiorach."
Oba eksponaty od 20 lipca są udostępnione w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie w Centrum Konserwacji Wraków i Statków.
Jak twierdzi Marcin:
- "Certyfikat nie jest już moją własnością. U mnie na ścianie byłby tylko dla moich synów, a tak jest dla wielu młodych ludzi. Wszystko przemija, ale dzieła i materiały zgromadzone w Muzeum są dla pokoleń. To więcej warte niż napisanie niejednej książki."
Kim jest Marcin?
Marcin Gienieczko ma 38 lat. Specjalizuje się w dużych projektach eksploracyjnych, jest dziennikarzem, podróżnikiem, zawodowym marynarzem śródlądowym. W 2003 roku przepłynął pontonem największą rzekę Alaski, Jukon. Pokonał góry Mackenzie i rzekę Kołymę. W 2012 roku samotnie przepłynął w canoe największą rzekę Syberii, Lenę, w 2015 roku dokonał trawersu Ameryki Południowej 700 km rowerem, 5980 km w canoe i 80 km marszobiegu. Niedawno powrócił jachtem KRISPOL z Norwegii, skąd odebrał sanie specjalnie zbudowane na przejście Antarktydy i Grenlandii.
Global Project KRISPOL Expedition
Nasza firma wspiera Marcina w realizacji jego najnowszego projektu. Całość obejmie pieszą podróż przez Mongolię, którą Marcin rozpocznie 25 lipca, następnie Grenlandia, góry Mackenzie w Kanadzie oraz wielki finisz na Antarktydzie. Wszystko pieszo, o własnych siłach, gdzie celem jest zdobycie Bieguna Południowego w 100 rocznicę Niepodległości Polski.
Trzymamy kciuki.
źródło i zdjęcia: Krispol